suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Mieszkańcy chcą remontu ul. Paca
Mieszkańcy chcą remontu ul. PacaO remont ulicy Paca w Suwałkach zaapelował do prezydenta Suwałk suwalczanin Piotr Wasilewski, współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

We wtorek (07.01) Wasilewski przesłał do prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza oficjalny wniosek w tej sprawie. Suwalczanin uważa, że władze miasta powinny jak najszybciej wysłuchać głosu mieszkańców tej części miasta o zapewnienie bezpiecznych warunków zarówno na ulicy, jak i chodnikach. - Apeluję do władz miasta o jak najszybsze wygospodarowanie środków finansowych na remont ulicy Ludwika Michała Paca na osiedlu Północ. O tym, jak zrealizowanie tej inwestycji jest ważne dla suwalczan, świadczą wyniki tegorocznego Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym to projekt uzyskał aż 1530 głosów mieszkańców - poinformował Piotr Wasilewski.

Z ulicy Paca oraz chodników korzysta znaczna część mieszkańców osiedla Północ, ze względu na znajdującą się tam placówkę pocztową, garaże oraz sklepy. Od kilku lat swoją siedzibę ma tam również Niepubliczne Terapeutyczne Gimnazjum „Prolog” – obecnie Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do pracy „Prolog”. - Uszkodzone chodniki oraz zniszczona, a w niektórych miejscach zalana betonem, nawierzchnia ulicy stwarza duże niebezpieczeństwo. Dodatkowo ulica Paca stała się łącznikiem ulic Kowalskiego i Armii Krajowej, co znacząco zwiększyło na niej ruch. Planowana rozbudowa centrum handlowego MultiShop, a także przedłużenie ulicy Armii Krajowej po wschodniej stronie Suwałk może również nasilić korzystanie przez kierowców z ulicy Paca. Mam nadzieję, że władze Suwałk przyjrzą się tej sprawie i wygospodarują środki na przeprowadzenie tej inwestycji - dodaje Wasilewski.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Ulica
Przecież zostało z budżetu obywatelskiego 400.000zł, ten projekt zajął 3 miejsce,a żeby nie szkoły, które były wycofane w poprzednich l...
autor:~ades
- niestety
kurcze faktycznie te podlasie zacofane efekt kononowicza robi swoje i cofamy się zamiast rozwijać ://////
autor:~jacek8543
- a co mnie obchodzi jakiś gość co przegrał wybory i chce...
Ja na przykład mówię, że ul. Sopocką należy utwardzić.
autor:~Zenek

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 08.01.2020
Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: