suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Gwiazdy w szczytnym celu
Gwiazdy w szczytnym celuGwiazdy sportu, ekranu i muzyki przyciągnęły w niedzielę (05.01) do hali Suwałki Arena tłumy suwalczan. W mieście odbył się 20. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

Już po raz dwudziesty w mieście odbył się piłkarski turniej, którego głównym celem jest pomoc najbardziej potrzebującym. Po raz pierwszy jednak impreza odbyła się w nowej hali widowisko-sportowej Suwałk Arena, która może pomieścić zdecydowanie większą widownię niż hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, w której dotychczas odbywał się turniej. Pojemność nowej hali jednak również nie wystarczyła, gdyż zainteresowanie ze strony mieszkańców miasta było ogromne. Nic zresztą dziwnego, tylu gwiazd w jednym miejscu na co dzień się nie spotyka.

Do Suwałk na turniej przyjechały cztery drużyny : Reprezentacja Artystów Polskich z Rafałem Mroczkiem, Przemysławem Cyprańskim i Robertem Moskwą w składzie, dowodzona przez Jerzego Engela Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Mundial 2002 z Maciejem Żurawskim, Tomaszem Kłosem, Jakubem Wawrzyniakiem i Radosławem Majdanem, Mistrzynie Polski w Piłce Nożnej Kobiet - Górnik Łęczna oraz drużyna złożona z Przyjaciół Mikołajkowego Turnieju w której znaleźli się między innymi byli zawodnicy suwalskich Wigier Damian Gąska, Maciej Makuszewski czy Kamil Zapolnik oraz trenerzy Tomasz Stokowiec, Artur Skowronek i Mirosław Smyła. Zwycięzcą jubileuszowego XX Turnieju Mikołajkowego Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach została drużyna Przyjaciół Turnieju. Drugie miejsce przypadło Reprezentacji Polski Mundial 2002, a trzecie Reprezentacja Artystów Polskich.

Spotkania rozgrywane były na przemian z wydarzeniami artystycznymi. Pomiędzy meczami publiczność rozgrzewała gorącym tańcem Kashira, czyli pierwsza Polka, która wystąpiła na karnawale w Rio. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników imprezy cieszył się Kacper Błoński i jego hit „Eluwina”, a swoje największe przeboje, takie jak "Łowcy Gwiazd", "My Słowianie", czy "Dom" zaśpiewała gwiazda wieczoru, CLEO.

Zanim jednak dotarliśmy do głównej części turnieju, z rana odbył się prolog, czyli rozgrywki dziewięcioletnich piłkarzy. Tu również do udziału przystąpiły cztery zespoły. W meczu o trzecie miejsce Talent Białystok pokonał Wilczki Warszawa 9:3, a w finale Akademia Piłkarska Wigry Suwałki musiała uznać wyższość Jagiellonii Białystok, która zwyciężyła 2:4.

Po całym dniu emocji przyszła pora na podsumowanie jubileuszowej edycji turnieju, podczas której przyznano nagrody indywidualne i drużynowe oraz odbyły się licytacje z których dochód przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo z Suwałk. Licytować było co – rejs Trytonem po jeziorze Wigry, trening z Mamedem Khalidovem, rękawice z podpisem Szymona Kołeckiego czy koszulki Jarosława Niezgody z Legii Warszawa oraz reprezentantów Polski – to tylko część z licznej puli gadżetów. Już wiadomo, że w przeciągu 20. edycji udało się przekroczyć kwotę miliona złotych.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec - Kamil Zapolnik (Przyjaciele)
Odkrycie turnieju - Danuta Paturaj (Górnik)
Najlepszy zawodnik - Maciej Żurawski (Mundial)
Najlepszy bramkarz - Grzegorz Jędrzejewski (RAP)

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Mikołajkowy turniej
Ani jednego zdania na temat rozgrywek młodych piłkarzy?
autor:~Urszula
- Dobroczynność za cudze pieniądze
Kto zapłacił miastu za halę, bo chyba nie klub piłkarski wiecne na deficycie, ani pan Mazur, który groszem nie śmierdzi.
autor:~Gość
- Turniej
Sama inicjatywa jak najbardziej super, oby więcej takich było. Ale jeśli chodzi o organizację przy tego typu imprezach, to została ona ...
autor:~Obserwator

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 06.01.2020
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW INDECO

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: