suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Zapisz się na Maraton Wigry
Zapisz się na Maraton WigryMiłośnicy biegania, którzy chcą pobiec na jednej z dwóch tras wiodących przez najpiękniejsze zakątki Wigierskiego Parku Narodowego, mogą zapisywać się na VIII edycję Maratonu Wigry, który odbędzie się 22 sierpnia 2020 roku.

Do dyspozycji biegaczy będą dwie trasy: 42 km Maraton Wigry oraz 13 km Pogoń za Bobrem. Obie trasy mają charakter biegu przełajowego z minimalną ilością asfaltu (mniej niż 10%), obfitują za to w piękne widoki, wąski i kręte ścieżki oraz odrobinę podbiegów i zbiegów, które bez wątpienia urozmaicą biegową podróż przez Suwalszczyznę (suma podbiegów na trasie maratońskiej, to niemal 500 metrów w pionie).

Przełajowe trasy to nie jedyne wyzwanie stojące przed biegaczami. Jak twierdzą zawodnicy, którzy już niejeden Maraton Wigry przebiegli, nad Wigrami najbardziej spowalniają ich… punkty odżywcze. A to za sprawą niezwykłego menu. O ile na biegowych imprezach najczęściej pożywieniem są owoce i ciastka, o tyle tutaj mamy całą gamę regionalnych produktów Suwalszczyzny. Soczewiaki, babka ziemniaczana, małosolne ogórki, sękacze i mrowiska, a także domowy podpiwek czekają na bufetach rozmieszczonych na trasie. Na mecie regeneracja przebiega sprawniej dzięki litewskiemu chłodnikowi i kartaczom. Nie wspominamy już o Ziemniak Party w przeddzień biegu oraz grillowaniu po zawodach. Jedno jest pewne – z Maratonu Wigry nikt nie wyjeżdża chudszy niż przyjechał.

Przyrodnicze i gastronomiczne uroki Suwalszczyzny podziwiali już zawodnicy z całego świata – poza stałą reprezentacją zawodników z Litwy, nad Wigry zjeżdżali zawodnicy z Belgii, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W najbliższej edycji organizatorzy, Fundacja Ultra oraz Wigierski Park Narodowy przygotują dla biegaczy aż 600 pakietów.

Maraton Wigry, to nie tylko impreza sportowa, ale też wspaniała okazja do spędzenia weekendu z rodziną. Dla najmłodszych dostępna jest Strefa Dzieci, gdzie biegacze mogą zostawić swoje pociechy na czas biegu. Organizatorzy zapowiadają też dodatkowe atrakcje, jak degustacje lokalnych produktów, targi regionalnego rzemiosła, a być może także wątek muzyczny. Na podstawie szacunków z lat poprzednich przewiduje się, że na maratoński weekend zjedzie do Starego Folwarku i okolic nawet 1500 biegowych turystów. Maraton Wigry będzie więc świetnym przedłużeniem sezonu dla lokalnej branży turystycznej.

Więcej informacji: www.maratonwigry.pl,

Film z edycji 2018:


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 31.12.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: