suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
W Suwałkach brakuje książek noblistki?
W Suwałkach brakuje książek noblistki?O zakup do szkolnych i publicznych bibliotek dodatkowych egzemplarzy publikacji laureatki nagrody Nobla Olgi Tokarczuk apeluje radna Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki".

Radna zwróciła się z interpelacją do prezydenta Suwałk w sprawie zakupu dodatkowych książek noblistki, aby w ten sposób uczcić przyznaną polskiej pisarce nagrodę Nobla. Polska pisarka Olga Tokarczuk została laureatką nagrody Nobla za rok 2018, którą odebrała w dniu 10 grudnia 2019 r. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, od czasu gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska. Jak wynika z uzasadnienia Szwedzkiej Akademii, Tokarczuk otrzymała nagrodę „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

- W związku z tym, przyłączając się do uczczenia Nobla Olgi Tokarczuk, najlepiej jest oczywiście przeczytać jedną z książek noblistki. Jak przyznała w wywiadzie radiowym Pani Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Ma Suwałkach na niektóre pozycje pisarki trzeba czekać w kolejce. Żeby ułatwić dostępność do publikacji noblistki, proponuję zakupić i przekazać dodatkowe egzemplarze jej publikacji do suwalskich bibliotek szkolnych i Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz jej Filii, tak by w taki wymierny sposób uczcić Nobla znakomitej polskiej pisarki. Pisarka jest autorką m.in.: "Podróży ludzi Księgi", "Prawieku i innych czasów", "Gry na wielu bębenkach", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Ksiąg Jakubowych" oraz "Biegunów", za którą w 2018 r. otrzymała międzynarodową Nagrodę Bookera - czytamy w interpelacji.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- jakie czasy, tacy radni i nobliści...pożal się Boże
Pani radna... nawet nie wypowiem się na jej temat.... A noblistka?? reprezentuje wszystko co teraz modne, co na topie, taka nowoczesna,...
autor:~mona
- pytam
kto chce czytac ten literacki gniot !?
autor:~pytam
- opinia
Do Super,Basi,Robert Grzybinski,ale jaja,i olo .Jestescie prawdziwymi Polakami i autentycznymi patriotami.Tak trzymajcie!
autor:~Polak

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 27.12.2019
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW INDECO

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: