suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Zaprezentowali obrazy po konserwacji
Zaprezentowali obrazy po konserwacjiPrezentacja obrazów poddanych w tym roku konserwacji odbyła się w czwartek (19.12) w Muzeum Okręgowym w Suwałkach.

W tym roku udało się zakonserwować sześć dziewiętnastowiecznych obrazów. Koszt przedsięwzięcia to blisko 40 tysięcy złotych, a większość środków pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Część kwoty dołożył również suwalski ratusz i prywatny sponsor. Początkowo planowano zakonserwować dwanaście obrazów, jednak ze względu na ograniczone środki trzeba było skorygować plany. Konserwacją po raz kolejny zajęła się Karina Sosnowska, konserwator malarstwa, która współpracuje z Muzeum i na co dzień dogląda muzealnych dzieł. Do konserwacji trafił między innymi prace Włodzimierza Tetmajera "Panna młoda", Kazimierza Alchimowicza "Krajobraz nadrzeczny" czy Kazimierza Górnickiego "Portret Reafaliny Wisznickiej".

- Kluczem doboru obrazów do konserwacji są nasze aktualne potrzeby, to czy dany obraz będzie mógł być wywieszony i pasuje do stałej galerii muzealnej, lub czy pasować będzie do Muzeum im. Marii Konopnickiej. Wszyscy artyści za wyjątkiem Górnickiego to artyści związani z Monachium. Obrazy, które prezentujemy był w złym stanie, ale nie aż takim, by nie dało się ich odratować. W znaczącym stopniu zniszczony był właśnie obraz Górnickiego, który w dwóch punktach był przebity. W takich sytuacjach trzeba płótno sklejać, wstawiać łaty, robić dublaż i odtworzyć brakujące fragmenty. Staramy się przestrzegać zasady, aby było jak najmniej własnego malowania i dodawania od siebie. Celem jest odzyskanie wszystkiego tego, co odzyskać się da. Dodajemy to co jest niezbędne nie wprowadzając żadnych innowacji i zmian - mówiła Eliza Ptaszyńska, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 20.12.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: