suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sukces pianistek Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach
Sukces pianistek Państwowej Szkoły Muzycznej w SuwałkachTrzy uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach z klasy Fortepianu mgr Anny Borkowskiej zdobyły trzy pierwsze nagrody na XIX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego “ w warszawskich Łomiankach.

Finał Konkursu, Koncert Laureatów odbył się w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie Hanna Knebel wykonała Wariacje Es-dur op.posth Fryderyka Chopina, Weronika Sobolewska Kaprys Hiszpański op. 37 Maurycego Moszkowskiego, Kamila Sacharzewska Etiudę h-moll op. 25 nr. 10 Fryderyka Chopina. Laureatki otrzymały ogromne brawa i mnóstwo gratulacji.

Nagrody na festiwalu zdobyły:

Hanna Knebel z klasy III PSM II stopnia oraz uczennica I klasy Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach Technikum nr 4 - w kategorii Fortepian Solo, grupa C: I Nagroda i Nagroda Specjalna za najciekawsze wykonanie utworu kompozytora polskiego, Wariacji E-dur Fr. Chopina.

Kamila Sacharzewska z VI klasy PSM II stopnia oraz uczennica III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach - w kategorii Fortepian Solo, grupa D: I Nagroda.

Weronika Sobolewska z II klasy PSM II stopnia oraz 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie - w kategorii Fortepian Solo, grupa C: I Nagroda, Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora ,,Kaprysu Hiszpańskiego” M. Moszkowskiego oraz Nagroda Główna Konkursu za najlepsze wykonanie utworu Juliusza Zarębskiego – nagrodą jest Recital w Brukseli.

Patronat Honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerami Konkursu było m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a przesłuchania konkursowe oceniało wybitne międzynarodowe jury w składzie: (pianistka, pedagog, członek Fundacji Alink-Argerich) Akemi Alink-Yamamoto z Japonii, profesor Mikhaił Faerman z Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Belgii, profesor Andrzej Jasiński z Akademii Muzycznej w Katowicach /profesor i pedagog, juror konkursów pianistycznych na świecie/; Dyrektor Lucjusz Pinkosz /pedagog klasy fortepianu, założyciel i dyr. konkursu/ oraz profesor Jerzy Romaniuk z Uniwersytetu Muzycznego im Fr. Chopina w Warszawie.

Ponadto Kamila Sacharzewska 27 października 2019 r. wystąpiła w koncercie znakomitych młodych instrumentalistów, którzy są uczestnikami programu pomocy wybitnie zdolnym, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Koncert odbył się w Łazienkach Królewskich w Warszawie w Pałacu na Wyspie. Relację z koncertu emitowała telewizja, program TVP 2.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 12.12.2019
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Urodziny dla Dzieci

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: