suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
10 lat razem przeciw przemocy
10 lat razem przeciw przemocyPodsumowanie jubileuszowej, dziesiątej Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki odbyło się we wtorek (10.12) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Przedstawiciele instytucji, szkół, organizacji pozarządowych i kościelnych oraz klubów sportowych spotkali się w auli PWSZ, aby oficjalnie zakończyć 10 edycję Białej Wstążki w Suwałkach. Kampania ma na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet, a biała wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy. Tegoroczna akcja rozpoczęła się 25 listopada i przebiegała pod hasłem: "10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”. W tym czasie odbył się szereg szkoleń, warsztatów i spotkań podczas których poruszano tematy dotyczące problematyki przeciwdziałania przemocy. Jednym z głównych punktów kampanii jak co roku był happening „Biała róża dla kobiety” w trakcie którego na ulicy Chłodnej pracownicy MOPR-u, Ratusza, służb mundurowych i przybyli mężczyźni, rozdawali kobietom białe róże. Odbył się również wieczór poezji pod hasłem „Mężczyźni kobietom”.

Natomiast dziś organizatorzy tegorocznej Kampanii wręczyli wszystkim instytucjom i organizacjom, które przyłączyły się do akcji, dyplomy z podziękowaniami. Wywieszone zostały plakaty promujące życie bez przemocy wykonane przez suwalskich uczniów, a na koniec zebrani obejrzeli występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków.

Kampania „Białej Wstążki" to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Akcja realizowana jest na całym świecie w dniach 25 XI – 10 XII. Dzień 25 listopada rozpoczynający kampanię to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończący kampanię jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Podkreśla to, że stosowanie przemocy jest naruszeniem praw człowieka.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 10.12.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: