suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sportowa rywalizacja i szczytny cel
Sportowa rywalizacja i szczytny celPonad 200 zawodników i zawodniczek przez dwa dni rywalizowało w hali Suwałki Arena podczas IX edycji Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego.

Przez dwa dni halę widowiskowo-sportową Suwałki Arena przejęli młodzi piłkarze z Polski, Litwy, Łotwy i Obwodu Kaliningradzkiego. Wszystko za sprawą dziewiątej już edycji mikołajkowego turnieju organizowanego przez byłego reprezentanta Polski, Wojciecha Kowalewskiego i jego Akademię 2012.

Turniej kierowany jest do dzieci urodzonych w roku 2010 oraz młodszych i ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku oraz piłki nożnej wśród najmłodszych. Jednocześnie rozgrywane są dwa mecze na podzielonej specjalnie w tym celu hali. Do rywalizacji przystąpiło w tym roku 16 zespołów: Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Olimpia Grudziądz, Sūduva Mariampol, Baltika Kaliningrad, AFA Olaine, Klub Sportowy WARMIA Grajewo, Żuri Olsztyn , Akademia Piłkarska Sylwestra Czereszewskiego “Czereś Sport”, Varsovia, WNS Łódź 2010, Warta Poznań, MŁKS Łomża rocznik 2010, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki i Akademia 2012.

Gospodarze z Akademii 2012 wystawili mieszany skład, złożony zarówno z chłopców jak i dziewczyn. - W naszej akademii występują cztery zawodniczki. Chcemy promować piłkę nożną także wśród dziewczyn. Polski Związek Piłki Nożnej dopuszcza rywalizację dziewczyn i chłopców z różnicą wieku do dwóch lat, więc w naszym turnieju skorzystaliśmy z tej możliwości i dziewczyny radzą sobie naprawdę dobrze. Rywalizacja jest na bardzo wysokim poziomie i emocji nie brakuje - mówił Wojciech Kowalewski.

W przerwie między spotkaniami oficjalnego otwarcia turnieju dokonali między innymi Wojciech Kowalewski, organizator i pomysłodawca wydarzenia, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz sponsorzy, którzy wsparli inicjatywę. Zebrani na trybunach rodzice i kibice mogli oprócz czysto piłkarskich zmagań zobaczyć także pokazy sztuk walki, występy cheerleaderek i pokazy gimnastyczne.

Wydarzenie jak co roku ma charakter charytatywny. Wszystkie środki finansowe zgromadzone w trakcie turnieju piłki nożnej oraz aukcji charytatywnych zostaną przekazane na leczenie Olka Puczyłowskiego, młodego chłopca chorego na zespół Aperta.

- Każdy nasz turniej to coś więcej niż sport. Tak jak i przed rokiem, tak i w tym gramy pod hasłem „Wszyscy dla Olka”. Prowadzimy szereg akcji i licytacji, które pomogą nam zebrać środki finansowe. które w całości zostaną przeznaczone na leczenie Olka Puczyłowskiego. Również kaucje wpłacane przez wszystkie zespoły podczas rejestracji do turnieju trafią do Olka. Taką decyzje podjęły same drużyny i władze tych klubów. To bardzo fajna postawa młodych sportowców i ich wychowawców – mówił Wojciech Kowalewski.

Rywalizacja zakończyła się w niedzielę. Jako, że w wydarzeniu głównym celem jest dobra zabawa, nie ma podziału na miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymują jednakowe nagrody i są zwycięzcami.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 07.12.2019
PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 POKOJOWE PRZY UL. PUTRY

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: