suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rozdawali białe róże
Rozdawali białe różeW środę (04.12) na ulicy Chłodnej w Suwałkach pracownicy MOPR-u, Ratusza, służb mundurowych i przybyli mężczyźni, rozdawali kobietom białe róże w ramach X suwalskiej kampanii "Białej Wstążki".


X Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI” przebiega pod hasłem „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”. Organizatorzy pragną w ten sposób docenić bardzo dobrze układającą się współpracę i zaangażowanie wielu różnych instytucji, szkół, organizacji pozarządowych i kościelnych oraz klubów sportowych w tak ważnej społecznie kwestii. Kampania włącza się w międzynarodową Kampanię „Białej Wstążki”, największą na świecie kampanię, mającą na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała Wstążka jest tu symbolem sprzeciwu wobec przemocy. Jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć wobec przemocy.

- Poprzez tego typu akcje chcemy pokazać, że szanujemy kobiety i nie stosujemy wobec nich przemocy. Dowcipów o blondynkach również nie będziemy opowiadać, gdyż to również jest forma przemocy. Rozdawane dziś białe róże to taki miły akcent panów wobec pań - mówił Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- Przemocą jest każda próba narzucenia własnej woli drugiej osobie - czyli działania podejmowane wbrew drugiej osobie, które jej po prostu szkodzą. Przemoc była, jest i prawdopodobnie będzie ponieważ są osoby słabsze i osoby silniejsze, które chcą wykorzystać słabość drugiego człowieka, dbają o własną wolę, własny interes kosztem innych. Przemocy tak szybko nie wyeliminujemy, natomiast warto podkreślać wagę tego problemu i mu przeciwdziałać. Nasza fundacja koncentruje się w tym roku głównie na przemocy seksualnej. Nasze własne statystyki pokazują, że w Suwałkach około 50 kobiet rocznie zgłasza się do nas o pomoc, diagnozę i wsparcie psychologiczne - powiedziała Beata Andruczyk, prezes Fundacji EGO.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 04.12.2019
PPUH LUDWIK
salon meblowy ludwik

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: