suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wielki sukces suwalczanki w konkursie piosenek Anny German
Wielki sukces suwalczanki w konkursie piosenek Anny German20 międzynarodowych solistów, m.in z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu i Kazachstanu zaprezentowało się podczas VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German. Ogromny sukces osiągnęła suwalczanka Natalia Rogucka, która zdobyła II nagrodę.

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej - Anny German oraz promocja młodych międzynarodowych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych kanonach muzycznych. Podczas Festiwalu publiczność mogła wysłuchać utworów Anny German zarówno w tradycyjnych wykonaniach, jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów.

W części konkursowej zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji (10 osób), a w części pozakonkursowej najlepsi laureaci poprzednich pięciu edycji Festiwalu (10 osób). Solistom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, pod batutą Tomasza Labunia.

Jury w składzie:
1. prof. zw. dr hab. Ewa Iżykowska - Lipińska – Przewodnicząca Jury Festiwalu
2. Aleksandra Okrasa
3. Елена Макарова / Elena Makarova (Rosja)
4. Ольга Ковалёва / Olga Kovaliova (Rosja)
5. Глеб Лапицкий / Gleb Łapicki (Białoruś)
6. Sylwia Różycka-Jaroś
oceniając solistów występujących w części konkursowej miało bardzo trudne zadanie. Po długiej naradzie zdecydowano się przyznać pierwsze miejsce Izabeli Szafrańskiej z Polski i Annie Didenko z Rosji. Srebrna nagroda powędrowała do suwalczanki Natalii Roguckiej, której wykonanie utworu "Jesteś moją miłością " (muzyka: J. Abratowski, słowa: A. Tylczyński) wywarło ogromne wrażenie na jury.

Natalia Rogucka- mezzosopran
Urodziła się w Suwałkach, gdzie w wieku 7 lat rozpoczęła edukację muzyczną. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach w klasie fortepianu mgr Joanny Zakrzewskiej oraz w klasie śpiewu solowego mgr Marleny Borowskiej. Absolwentka studiów licencjackich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jolanty Janucik. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych jako pianistka oraz śpiewaczka. Między innymi II Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna w Suwałkach, VIII Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garlinowicz w Olsztynie oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach. Jako solistka wzięła udział w nagraniach płyty "Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz?" z piosenkami do tekstów Leszka Moczulskiego oraz kompozycjami Grzegorza Bogdana. W 2016 roku została stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego za liczne osiągnięcia artystyczne.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- konkurs
Anna German - wspaniały, fantastyczny, niepowtarzalny głos. Wielka szkoda, że tak wcześnie nas opuściła. Kocham jej piosenki i jej g ws...
autor:~Józef
- extra
gratuluję !!!
autor:~wacek

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 26.11.2019Wywiady

Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: