suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
X Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI”
X Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI”Już po raz 10. w powiecie suwalskim i mieście Suwałki, od 25. listopada do 10. grudnia, realizowana jest Suwalska Kampania Białej Wstążki, skierowana na przeciwdziałanie przemocy, w tym w szczególności przemocy w rodzinie.

X Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI” przebiegać będzie pod hasłem „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”. Organizatorzy pragną w ten sposób docenić bardzo dobrze układającą się współpracę i zaangażowanie wielu różnych instytucji, szkół, organizacji pozarządowych i kościelnych oraz klubów sportowych w tak ważnej społecznie kwestii. Kampania włącza się w międzynarodową Kampanię „Białej Wstążki”, największą na świecie kampanię, mającą na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała Wstążka jest tu symbolem sprzeciwu wobec przemocy. Jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć wobec przemocy.

Przesłanie Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki, zawarte w hasłach przewodnich lat minionych, rozszerza jej ideę na budowanie relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości, bez przemocy.
2010 – „Męski – to znaczy delikatny wobec każdej kobiety”
2011 – „Przemocy mówię NIE”
2012 – „Wyjdź z cienia przemocy”
2013 – „Przemoc orężem ludzi słabych”
2014 – „Tato, synu… porozmawiajmy o mocy bez przemocy”
2015 – „Każdy chłopak wie, że dziewcząt nie krzywdzi się”
2016 – „Źródłem mocy rodzina bez przemocy”
2017 – „Jesteśmy żyjemy, czujemy”
2018 – „Szanuję – buduję – jestem fair”

Główne punkty programu tegorocznej Kampanii to:
25 listopada 12.00 ROZPOCZĘCIE
Starostwo Powiatowe w Suwałkach, ul. Świerkowa 60
4 grudnia 12.00 Happening „Biała róża dla kobiety”
ul. Chłodna
4 grudnia 17.00 Wieczór poezji „Mężczyźni kobietom” (wstęp wolny) „Rozmarino”, ul. Kościuszki 75
10 grudzień 12.00 ZAKOŃCZENIE
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, ul. Noniewicza 10

Kampanii towarzyszyć będą szkolenia, warsztaty, pogadanki dotyczące problematyki przeciwdziałania przemocy. Tak jak w roku poprzednim, w Kampanię zaangażują się również kluby sportowe – SKS Wigry i MKS Malow Ślepsk. Podczas spotkania rozpoczynającego przekazane zostaną materiały edukacyjne, plakaty, zakładki dotyczące Kampanii. Tradycyjnie już nastąpi uroczyste przypięcie białych wstążek.

Zaangażowanie tak wielu instytucji i organizacji w Suwalską Kampanię „Białej Wstążki” i rozmach realizowanych działań są wyjątkowe w skali kraju. Organizatorzy pragną i oczekują, że działania Kampanii przysłużą się budowaniu bezpieczeństwa i bardziej satysfakcjonujących nas relacji w domu, w szkole, na uczelni, w pracy i w środowisku.

Kampania „Białej Wstążki” rozpoczęła się w 1991 r. w Kanadzie wtedy, gdy w zaledwie sześć tygodni 100 tys. mężczyzn założyło białą wstążkę, jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcami przemocy wobec kobiet i będą reagować, widząc przemoc. Akcja była protestem przeciwko masakrze w Montrealu, kiedy to w dniu 6 grudnia 1989 roku mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet, a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ – jak tłumaczył – „to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni”.

Akcja realizowana jest na całym świecie w dniach 25 XI – 10 XII. Inaczej jest też zwana – „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”. Dzień 25 listopada rozpoczynający kampanię to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończący kampanię jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Podkreśla to, że stosowanie przemocy jest naruszeniem praw człowieka.


Źródło: UM Suwałki

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 25.11.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: