suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Święto Pracowników Socjalnych
Święto Pracowników SocjalnychMiejskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się w czwartek (21.11) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Po raz pierwszy w mieście udało się zorganizować miejskie obchody dla wszystkich osób, pracujących w pomocy społecznej. W uroczystości udział wzięli byli i obecni pracownicy Miejskiego Domu Pomocy Rodzinie, Domu Pomocy Społecznej Kalina, dyrektorzy, władze miasta i zaproszeni goście. Część pracowników otrzymała odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Andrzeja Dudy złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi wręczył Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski. Nagród i podziękowań było jednak znacznie więcej. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej Kalina otrzymali okolicznościowe medale za zasługi. Były wyróżnienia, awanse zawodowe i nagrody od Prezydenta Suwałk. Podczas spotkania przyznano również tytuł Aniołów Dobroci. Trafił on do Krystyny i Andrzeja Smykowskich, którzy prowadzą jedyny w Suwałkach rodzinny dom dziecka.

- Dla nas jako samorządowców takie wspólne spotkanie jest niezwykle ważne, aby podziękować państwu za codzienny trud, za codzienną pracę. Nasze jednostki pomocy społecznej funkcjonują wyśmienicie. Realizujecie różne zadania i świadczycie różne usługi potrzebującym osobom. W naszych trzech jednostkach mamy 316 pracowników. Do realizacji tych zadań trzeba mieć pewne predyspozycje. Oprócz środków finansowych, które trzeba zabezpieczyć, musicie wykazywać empatię, być otwartymi na innych i codziennie pokazywać serce drugiemu człowiekowi. I nie ulega wątpliwości, że tak każdego dnia pracujecie - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- To święto wszystkich ludzi, którzy pracują w pomocy społecznej. Po raz pierwszy udało się zorganizować Miejskie Obchody Pracownika Socjalnego. To bardzo ciężka praca, która nie jest doceniania. Wymaga się od nas bardzo dużo kwalifikacji, a wynagrodzenia są niskie. To największy problem - mówił Leszek Lewoc, dyrektor MOPR.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 22.11.2019
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: