suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Droga Krzywe-Sobolewo wyremontowana
Droga Krzywe-Sobolewo wyremontowanaOficjalne otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Krzywe-Sobolewo odbyło się w poniedziałek (18.11) w miejscowości Krzywe.

Uczęszczany odcinek wyremontowano dzięki środkom Gminy Suwałki i Funduszu Dróg Samorządowych. Co prawda droga należy do powiatu, ale starostwa nie stać było na jej remont, dlatego władze gminy zdecydowały, że same wniosą potrzebny wkład. Powiat złożył natomiast wniosek o rządowe wsparcie w wysokości 50 procent. W sumie, dzięki tej współpracy, w gminie wykonano trzy odcinki asfaltowej nawierzchni o łącznej długości ponad 5 kilometrów: w miejscowościach Krzywe-Sobolewo, Płociczno oraz Hucie, za łączną kwotę ponad 2,6 mln złotych.

Jak wyjaśniał na otwarciu Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, mieszkańców nie interesuje, do kogo należy droga i kto jest jej właścicielem. Chcą jeździć drogami dobrymi, asfaltowymi i bezpiecznymi. Skoro więc powiatu nie stać na inwestycję, a droga leży na terenie Gminy Suwałki, samorząd przyszedł z pomocą.

W uroczystym otwarciu drogi udział wzięli między innymi Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceminister MSWiA, Witold Kowalewski, starosta powiatu suwalskiego, licznie zgromadzeni wójtowie gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych. Swoją obecność zaznaczyli też mieszkańcy, a miejscowe gospodynie na czele z Małgorzatą Dojnikowską, sołtys wsi Sobolewo, wręczyły zebranym własnoręcznie wykonane ekologiczne mydełka.


Źródło: Gmina Suwałki

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Opener
Zieliński otwiera schetynówkę.
autor:~Zenek
- Droga
A konfetti było ?
autor:~Wójt
- nicee
Brawo Wójt, bardzo zacna inicjatywa z małym "ale", cóż byłby za problem zrobić tam ścieżkę rowerową - miejsce jest, a ruch rowerów tam ...
autor:~kako

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 18.11.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: