suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Teatr tańca w Suwałkach
Teatr tańca w SuwałkachW co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania? Na te i wiele podobnych pytań nurtujących współczesnego człowieka próbuje znaleźć odpowiedzi spektakl zatytułowany „Stalking Paradise”.

W przedstawieniu autorstwa norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi poprzez ruch, dźwięk i tekst wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące każdego z nas pytania o wiarę i jej rozmaite elementy: dogmatyzm, płynność, stabilność, adaptację, odrzucenie, ale także o sens naszych działań i o to, czym są podyktowane? Czy wynikają z konieczności wypełnienia oczekiwań narzuconych przez społeczeństwo i określone normy, czy też są wynikiem naszych wewnętrznych dążeń i przekonań. Wreszcie – czy potrafimy rozpoznać różnicę między obiema opcjami, jeśli takowa w ogóle istnieje? Nowatorska, interesująca choreografia oraz dający do myślenia przekaz to niewątpliwe atuty spektaklu, który warto zobaczyć i, być może, odnaleźć odpowiedzi.

To trzecia w tym roku prezentacja spektaklu teatru tańca w Suwalskim Ośrodku Kultury. Poprzednie dwie: „We_selle” i „Kaj dzias” spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem suwalskiej publiczności. Cykl jest organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca, której SOK jest partnerem.

- Teatr tańca to taka forma sztuki, której rolą jest przede wszystkim oddziaływanie na widzów w sposób uczuciowy, emocjonalny - mówi suwalczanin Paweł Urbanowicz, tancerz teatru tańca, koordynator spektakli Polskiej Sieci Tańca, prezentowanych w SOK. - Estetyka, wrażliwość, interesująca i niebanalna choreografia oraz różnorodność i wysoki poziom prezentacji, to niewątpliwe atuty spektakli, jakie mieliśmy okazję już zobaczyć na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

I do takich bez wątpienia należy Stalking Paradise, na który zapraszamy w piątek, 22 listopada 2019, o godz. 19.00, w Sali im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 15.11.2019Wywiady

Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: