suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Poznaliśmy Projekt Budżetu Miasta na 2020 rok
Poznaliśmy Projekt Budżetu Miasta na 2020 rokBezpieczny, stabilny, kontynuujący rozwój miasta z poprzednich lat i na pewno nie kryzysowy - tak o przyszłorocznym budżecie mówił w czwartek (14.11) podczas konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Dziś w suwalskim Ratuszu Prezydent wraz ze Skarbnikiem Miasta Wiesławem Stelmachem zaprezentowali propozycję budżetu dziennikarzom. Zakładane dochody są niższe niż w 2019 roku (503 miliony złotych) i wynosić będą niecałe 486 mln zł. Niższa jest również kwota wydatków. Z ponad 567 mln zł w 2019 do 496 mln zł w roku przyszłym. Deficyt czyli różnica pomiędzy dochodami a wydatkami wyniesie ponad 10 mln zł i zostanie w całości pokryty kredytem, który zamierzają zaciągnąć władze Suwałk. Łączna kwota kredytu wyniesie 25 mln zł, a pozostałe po spłacie deficytu środki mają pokryć bieżące raty wcześniejszych zobowiązań kredytowych miasta.

- Jako samorządowcy przyzwyczailiśmy się przez długie lata, że każdy wskaźnik budżetu rośnie w dynamicznym tempie, przede wszystkim dochody. Rozwiązania, co warto podkreślić bardzo dobre i korzystne dla społeczeństwa, zapadające w Sejmie, determinują to jak kształtują się budżety jednostek samorządu. W wyniku zmian w podatkach dochodowych finanse miasta stopnieją o kilkanaście milionów złotych. Ale uspokajam. Finanse miasta są bezpieczne. Nie ma żadnej wizji upadku finansowego miasta – podkreślił prezydent Suwałk.

Budżet wynoszący blisko 0,5 mld zł w największym stopniu przeznaczony jest na oświatę i wychowanie (147 mln zł), rodzinę (104 mln zł) i pomoc społeczną (29 mln zł). Wśród planowanych inwestycji są między innymi: kompleksowa modernizacja energetyczna pięciu miejskich Przedszkoli, przebudowa drogi wojewódzkiej nr 653, poprawa jakości systemu transportu publicznego czy rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4.

Projekt budżetu zakłada również zabezpieczenie środków na pełne wdrożenie Bonu Żłobkowego, podwyżki wynagrodzeń, środki na odprawy emerytalne czy dotacje na rzecz organizacji pozarządowych. Istotna jest również kontynuacja dużych projektów inwestycyjnych z roku bieżącego.

Ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych wydatków i dochodów w projekcie Budżetu Miasta na rok 2019 można zapoznać się na poniższych slajdach.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Budżet Obywatelski
Dlaczego placówki oświatowe i ich projekty biorą udział w budżecie obywatelskim??? Czy to nie jest zadaniem własnym miasta wyremontować...
autor:~Polak Mały
- Apel
Donald Tusk i Donald Trump zamierzają ubiegać się o prezydenturę Suwałk, ogłoszą to publicznie 1 kwietnia. Póki co, zadłużenie Suwałk w...
autor:~Nick
- Nick
Połowa mieszkańców Moskwy planuje przeprowadzkę do Suwałk, to jest coś. To już wiem dlaczego deweloperzy tak windują ceny mieszkań. Tak...
autor:~Apel

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 14.11.2019Wywiady

F.H.U. "HYDRAULIK"
WIERTNICA DIAMENTOWA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: