suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Magiczne Võru w obiektywach suwalskich fotografików
Magiczne Võru w obiektywach suwalskich fotografikówLatem 2019 roku fotograficy związani z Suwalską Grupą Twórczą, Szymon Jasionowski i Paweł Pojawa, odwiedzili partnerskie miasto Suwałk, estońskie Võru. Przywieźli mnóstwo zdjęć – radosnych, magicznych, kolorowych, pełnych emocji – oddających atmosferę tego miejsca.

Na zaproszenie naszych przyjaciół z Estonii, od 26 do 29 lipca 2019 roku, suwalscy fotograficy Szymon Jasionowski i Paweł Pojawa, od lat aktywnie związani z Suwalską Grupa Twórczą, uczestniczyli w Festiwalu Dzieci w Võru – mieście partnerskim Suwałk. Podczas pobytu fotografików w Estonii powstało wiele zdjęć, z których 30 prezentowanych jest na wystawie w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Tematem ekspozycji jest Võru jako miasto przyjazne dla dzieci i rodzin. Zdjęcia pokazują radość, emocje, magię miejsc, w których zostały wykonane i ich potencjał. Szymon i Paweł znakomicie uchwycili atmosferę miasta. Jako goście mieli świeże spojrzenie, dzięki czemu pokazali to, co ich zdaniem było ciekawe i inne niż w Suwałkach.

W ramach projektu powstały też zdjęcia Suwałk, wykonane przez estońskich fotografów. Diana Ruitlane-Rüütli i Jaanuus Tanilsoo uczestniczyli od 1 do 7 lipca 2019 roku w Międzynarodowych Warsztatach Malarsko-Fotograficznych „Sztuka bez granic” w Suwałkach. Ich zadaniem było wykonanie fotograficznego reportażu z Suwałk, który później został zaprezentowany w ich mieście. Dzięki wymianie artystów mogliśmy się lepiej poznać, przybliżyć mieszkańcom partnerskie miasta i zdobyć kolejne doświadczenia.

Piątek, 15.11.2019, godz. 18:00
Galeria Foyer, SOK, Jana Pawła II 5
wstęp wolny| wystawa czynna do 30.11.2019

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 13.11.2019Wywiady

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Urodziny dla Dzieci

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: