suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
WOSiR Szelment wyróżniony
WOSiR Szelment wyróżnionyWojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment został wybrany jako kandydat Województwa Podlaskiego do Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podczas czwartkowej (07.11.) gali wieńczącej pierwszy dzień Podlaskiego Forum Turystycznego w Augustowie, rozstrzygnięto konkurs na najlepsze produkty turystyczne województwa podlaskiego. Certyfikaty przyznawane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną otrzymały: Spływ 500 kajaków, Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce i Podlasie SlowFest. Poza trzema najlepszymi produktami Kapituła przyznała także wyróżnienia: Festiwalowi Teatralnemu Wertep, Górze Biebrzy, Muzeum Rolnictwa im. K. Kluka w Ciechanowcu, Podlaskiemu Szlakowi Kulinarnemu, Sabantuj – Tatarskiemu Świętu Pługa w Kruszynianach, Spływom kajakowym na Pojezierzu Augustowskim oraz Szlakowi Wielki Gościniec Litewski.

O zwycięstwie zdecydowała atrakcyjność produktów, która jest kluczowa w przyciąganiu turystów na dany teren i obszar, ale także działania na rzecz komercjalizacji produktu turystycznego, wykorzystanie nowych technologii w jego rozwoju i promocji, gospodarcze oraz jego społeczne i ekonomiczne znaczenie dla rozwoju regionu czy sposób funkcjonowania, w końcu perspektywy dalszego rozwoju.

Produkty turystyczne nagrodzone na etapie regionalnym zostaną włączone w wybrane, działania promocyjne prowadzone przez PROT. Nagrodzone produkty będą promowane na stronach i portalach społecznościowych prowadzonych przez PROT. Zostaną przygotowane specjalne foldery, które będą dystrybuowane w centrach i punktach IT w regionie, na targach i imprezach promocyjnych w których PROT weźmie udział w przyszłym roku. Zwycięskie produkty będą walczyły w finale konkursu o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. O tym czy, i które produkty z naszego regionu je otrzymają, dowiemy się 28 listopada. Wtedy to w Fortecy Kręglickich w Warszawie odbędzie się gala wręczenia nagród.

W krajowych potyczkach weźmie też udział Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment, który otrzymał specjalne wyróżnienie. WOSiR został skazany przez Kapitułę etapu regionalnego jako kandydat województwa podlaskiego do Złotego Certyfikatu POT, gdzie nagrodą jest kampania reklamowa o wartości nie mniejszej niż 150 tyś. zł.

- Turystyka jest atutem naszego regionu i mamy się czym pochwalić. Takie miejsca jak Puszcza Białowieska czy Kanał Augustowski przyciągają wielu gości z Polski i zagranicy. Połączenie miejsc, atrakcji turystycznych, znakomitej podlaskiej kuchni daje doskonałe efekty właśnie w postaci produktów turystycznych - mówił marszałek Artur Kosicki.

Dotychczas 13 produktów turystycznych z województwa podlaskiego otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, dwa - wyróżnienia, a jeden (Kanał Augustowski Szlak Papieski), został uhonorowany najwyższą nagrodą - Złotym Certyfikatem.


Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 08.11.2019Wywiady

REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: