suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Posadzili ponad sto drzew
Posadzili ponad sto drzewWładze miasta, dzieci z Przedszkola nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach, a także pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni i przedstawiciele suwalskich Wigier posadzili w czwartek (07.11) ponad sto drzew na nowo powstałych terenach rekreacyjnych przy Czarnej Hańczy w Suwałkach.

Suwalskie bulwary wzbogaciły się o dokładnie 102 drzewa: dęby, klony, wierzby, brzozy, lipy i jesiony. Do zorganizowanej przez władze miasta akcji włączyła się licznie zgromadzona młodzież, która z zapałem pomagała przy nasadzeniach. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przyznał, że w mieście część drzew jest wycinana, ale w ich miejsce pojawiają się nowe. Włodarz przypomniał między innymi o zeszłorocznej akcji przy ul. Andersa i w Parku Konstytucji 3 Maja oraz chwalił inicjatywy prywatnych przedsiębiorstw takich jak firma CAL, która na północy Suwałk wiosną zasadziła kilka tysięcy sadzonek różnych drzew.

- Sukcesywnie wycinamy stare drzewa i żeby te wycinki choć częściowo zrekompensować realizujemy właśnie takie społeczne akcje. Myślę, że już w połowie przyszłego roku bulwary staną się piękną przestrzenią w naszym mieście do której będziemy przychodzić odpocząć, pospacerować, jeździć rowerami. W przeciągu pół roku uruchomimy rwónież budynek łaźnie miejskiej na cele kulturalne. Uporządkowaliśmy to miejsce i mam nadzieję, że będziemy je pielęgnować i o nie dbać. Chcemy wprowadzić również więcej zieleni na Osiedlu Północ i przy ulicy Świerkowej w ciągu dwóch-trzech lat stworzyć park z prawdziwego zdarzenia - zapewniał Czesław Renkiewicz.

Prace przy powstaniu suwalskich bulwarów powinny zakończyć się już w przyszłym roku.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 07.11.2019Wywiady

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Zimowisko w Szklarskiej Porębie

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: