suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Leszek Lewoc odznaczony złotym medalem
Leszek Lewoc odznaczony złotym medalemLeszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach zostanie odznaczony złotym medalem ,,Za zasługi dla obronności kraju’’.

W dniu 8 listopada 2019 r. o godzinie 8.20 na placu apelowym 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej 70 rozpocznie się uroczystość obchodów Święta Niepodległości podczas, którego Leszek Lewoc zostanie odznaczony złotym medalem za zasługi dla obronności kraju. Medal wręczy Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku w asyście D-cy 1. Brygady Obrony Terytorialnej oraz Dowódcy 18 Pułku Rozpoznawczego.


,,Pan Mariusz Błaszczak- Minister Obrony Narodowej- z własnej inicjatywy nadał złoty medal ,,Za zasługi dla obronności kraju’’ Leszkowi Lewocowi, obecnemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach''.

Wniosek o nadanie złotego medalu został ekspediowany do Ministerstwa Obrony Narodowej z ramienia Fundacji LEX NOSTRA. Również Kornel Morawiecki Poseł na Sejm RP pismem z dnia 15. sierpnia 2019 r. wyraził pełne poparcie w kwestii nadania złotego medalu za zasługi dla obronności kraju.

Leszek Lewoc w latach 1991-1993 był Senatorem Rzeczpospolitej Polskiej województwa suwalskiego, Członkiem Senackiej Komisji Obrony Narodowej. Dzięki jego staraniom po likwidacji w 1994 r. XI Centralnej Składnicy Sprzętu Samochodowego JW.3179 w Suwałkach przyczynił się do przedyslokowania XIV Pułku Artylerii Przeciwpancernej z Kwidzyna do Suwałk. Uczestniczył w pracach Senackiej Komisji Obrony Narodowej na rzecz rozwoju i umacniania systemu obronnego kraju. W 1994 r. w Suwałkach zorganizował Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół’’ skupiające trudną młodzież. Dzięki porozumieniu Towarzystwa z jednostką Wojskową, młodzież została objęta szkoleniem paramilitarnym. W latach 1999-2002 jako Wicewojewoda Podlaski uczestniczył w szeregu działań mających na celu budowanie prestiżu Wojska Polskiego w środowisku lokalnym. W latach 2004-2007 jako Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, a od 2007-2014 zastępca dyrektora Departamentu Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta w Białymstoku był odpowiedzialny za przeprowadzenie poboru wojskowego. Lewoc posiada status działacza opozycji antykomunistycznej potwierdzony decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 5 czerwca 2018 r.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- OKRUTNA PRAWDA
Farbowani katolicy ,żerujący na ludzkim cierpieniu ,chorobie.
autor:~janusz
- OKRUTNA PRAWDA
Jeszcze jeden order należy się za robienie z ludzi chorych ,niepełnosprawnych ,nieobliczalnych bandytów.
autor:~janusz
- OKRUTNA PRAWDA
Jeden człowiek ,a tyle odznaczeń ,pomnik trzeba gdzie postawić.
autor:~janusz

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 07.11.2019
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: