suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Od przyszłego roku wyższe podatki
Od przyszłego roku wyższe podatkiPodczas sesji Rady Miasta suwalscy radni przyjęli uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych.

Od 1 stycznia 2020 roku wzrosną opłaty od budynków mieszkalnych z 70 na 75 groszy za metr kwadratowy, a w tych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza z 22 złotych 23 groszy na 22 złote 64 grosze za metr kwadratowy. Jak mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, w skali roku podwyżka wcale nie jest duża. - W przypadku rodziny zamieszkujące stumetrowe mieszkanie, w skali roku podwyżka wyniesie 5 złotych, a dla przedsiębiorców 41 złotych. Myślę, że nie uszczupli to znacząco portfeli naszych mieszkańców - mówił włodarz. Z kolei o dwa grosze, z 88 na 90, wzrośnie również opłata od gruntów. Podwyżka podatku od nieruchomości zasili miejską kasę kwotą blisko miliona złotych większą, niż w roku 2019.

Projekt uchwały nie wszystkim radnym przypadł do gustu. Tadeusz Czerwiecki z Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że podział jest niesprawiedliwy, gdyż mieszkańcy w skali procentowej zapłacą o 7 procent więcej, a przedsiębiorcy jedynie 2 procent. Radny uważa, że sprawiedliwiej byłoby, gdyby podnieść procent przedsiębiorcom i obniżyć mieszkańcom, tak, aby procent był dla wszystkich równy. Głos przeciw wyraził również Sławomir Sieczkowski z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk". Jak mówił, na chwilę obecną nie wiadomo jakie są prognozy i przewidywania na przyszłoroczny budżet i nie jesteśmy w stanie ocenić jakie są faktyczne potrzeby podnoszenia podatku – stąd głosowanie przeciwko uchwale. Ostatecznie radni przyjęli projekt. Za głosowało 14 rajców, 7 było przeciw.

To nie jedyna podwyżka jaką przyjęli w środę (30.10) radni - od przyszłego roku wzrosną również podatki od środków transportu. W autobusach, które mają mniej niż 22 miejsca siedzące koszty wzrosną z 1054 złotych do 1073 złotych, a w tych posiadających 22 i więcej miejsc z 1914 złotych na 1948 złotych. W przypadku samochodów ciężarowych podwyżki uzależnione są od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Przy pojazdach o masie poniżej 12 ton szacowany wzrost waha się od 11 do 21 złotych, a w ciężarówkach o wyższej masie około 50 złotych.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Podpisy za odwołaniem Renkiewicza
Gdyby opozycja miała trochę oleju w głowie, zaczęłaby zbierać podpisy pod odwołaniem Renkiewicza. Wybór jest prosty.
autor:~Nick
- Ktoś musi spłacać kredyty zaciągnięte przez U.M Suwałki...
Budują - czy jest potrzeba czy nie ,,dając zarabiać ;wybranym;firmom a my podatnicy musimy to spłacać.
autor:~Jan
- Tradycyjnie ci sami !
..;Przeciwko podwyżkom zagłosowali radni Prawa i Sprawiedliwości oraz ugrupowania Mieszkańcy Suwałk. ;.....
autor:~mietek

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 30.10.2019
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA W POBLIŻU SUWAŁK - ZIELONE KRÓLEWSKIE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: