suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Koncert zaduszkowy dedykowany pamięci suwalskich muzyków.
Koncert zaduszkowy dedykowany pamięci suwalskich muzyków. Koncert zaduszkowy dedykowany pamięci suwalskich muzyków pn. "Wiesław i przyjaciele", odbędzie się w czwartek 31. października o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny.

Ciepłe nastrojowe ballady, melancholijne i liryczne teksty, a w tle wspomnienia o muzykach, którzy odeszli. Wspominać ich będą przyjaciele, a gospodarzem wieczoru będzie zespół AB Band, który tworzą muzycy z suwalskiego i białostockiego środowiska artystycznego: Andrzej Borowski, Zygmunt „Zymek” Szulc i Wiesław Jarmoc.

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury zobaczymy i usłyszymy obok AB Band, grupy Dreszcz, Dino Jazz Band i The Way, a także solistów: Milenę Łukasiewicz-Miszkiel, Agatę Gulbierz i Kazimierza Gomułkę. Koncert jest dedykowany muzykom – przyjaciołom, którzy odeszli: Leszkowi Kaszkietowi, nieodżałowanemu perkusiście AB Band, związanemu w latach 80. między innymi z zespołem Sekcja Magistra oraz kilkoma innymi formacjami białostockimi. Muzyk pochodzący z Uhowa miał dwie pasje, jedną była muzyka. Leszek był nie tylko praktykiem - grał na instrumentach perkusyjnych, ale także obdarzonym ogromną wiedzą znawcą muzyki rockowej oraz posiadaczem jednej z największych w Polsce kolekcji płyt. Drugą pasją Leszka Kaszkiela, której z powodzeniem się oddawał były sztuki plastyczne. Tworzył grafiki, rysunki, sporo malował, jego obrazy trafiły do wielu zbiorów prywatnych. Gospodarze wieczoru i ich goście wspominać też będą postać Marka Iwanowicza, gitarzysty, harmonijkarza i założyciela legendarnego zespołu Browar Blues Band, jednej z pierwszych i znanych nie tylko na lokalnym rynku suwalskich formacji bluesowych. Bogdan Artur Kraśko to kolejny muzyk, dla którego zagrają tego wieczoru. Znany i pamiętany jako propagator ruchu jazzowego i rockandrollowego w latach 60. w Suwałkach, znakomicie grał na klawiszach. Koncertował z Zymkiem Szulcem, był akompaniatorem i aranżerem utworów wykonywanych przez Suwałki Gospel Choir pod kierunkiem Anny Szafranowskiej. „Czerwieniec”, bo taką miał ksywę Jerzy Jurkowski, to kolejny niezapomniany muzyk, utalentowany gitarzysta i wspaniały pedagog, który w suwalskim Młodzieżowym Domu Kultury prowadził koła instrumentalne, uczył grać na gitarze i, jak wspominają jego koledzy, z powodzeniem przekonywał młodych do swingu. Wielu jego wychowanków to dziś aktywni muzycy, znani z działalności artystycznej w suwalskich zespołach.

Koncert zaduszkowy w Suwalskim Ośrodku Kultury to nie tylko zaduma, refleksja, opowieść o ludziach zachowanych w pamięci, wzbogacona zdjęciami i filmami, ale też solidna porcja dobrej muzyki.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 29.10.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: