suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Forum Biznesowe Pogranicza zakończone
Forum Biznesowe Pogranicza zakończoneW piątek (25.10) w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach zakończyła się czwarta edycja Targów Biznesowych Pogranicza: Tourism - Industry - Hotels.

Drugiego dnia Forum mowa była między innymi o panujących trendach w turystyce i hotelarstwie, źródłach finansowania przedsiębiorstw turystycznych czy też o ubezpieczeniach w czasie podróży. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się panel Aleksandra Doby - podróżnika i kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Doba w 2015 roku zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”, dzięki głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic”. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał o swoich transatlantyckich wyprawach kajakowych. Jak przyznał kajakarz, największą frajdę sprawia mu to, że działa mobilizująco na innych ludzi.

- Jestem już od dawna na emeryturze i pokazuję, że w tym wieku można jeszcze wiele zrobić. Moje trzy transatlantyckie wyprawy zrobiłem już na emeryturze, co motywuje do działania innych. Niektórzy mówią, że narażam życie, ale ja na pewno nie mam tendencji samobójczych. Bardzo cenie sobie życie i bardzo starannie przygotowuje się każdej wyprawy. Dla jednych będzie to nierealistyczne do wykonania, a ja chcę to urzeczywistnić. Za każdym razem obiecuje żonie, że wrócę i staram się dotrzymać słowa. Dzień w dzień spędzałem sam ze sobą, ale na szczęście byłem z człowiekiem, którego lubię. Uważam siebie za pozytywną i radosną osobę, dlatego nie nudzę się sam ze sobą. Podczas mojej ostatniej wyprawy przetrwałem sztorm o sile 10 stopni w skali Beauforta z falami dochodzącymi do 10 metrów. Do tej pory jeszcze nikt nie przetrwał takiego sztormu w tak małej jednostce, ale w końcu Polak potrafi - mówił Aleksander Doba.

Forum Biznesowe Pogranicza to wydarzenie kongresowe, które ma na celu zgromadzenie przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji okołobiznesowych, ekspertów, samorządowców oraz administracji rządowej, aby wspólnie zastanowić się nad problematyką branży turystyczno-hotelarskiej na terenie pogranicza. Wydarzenie skierowane było również do zagranicznych partnerów pochodzących z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi oraz Rosji. W ramach Forum odbyły się m.in. prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania B2B organizowane przy wsparciu ośrodków Europejskiej Sieci Współpracy (Enterprise Europe Network) oraz stoiska wystawiennicze dla firm i instytucji.

Współorganizatorami Forum było Miasto Suwałki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Politechnika Białostocka i Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do Krystyn n
Za mało
autor:~Pablo
- biznes
ilu po za młodzieżą było przedsiębiorców z Suwałk branży??????
autor:~Krystyn n

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 25.10.2019
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA W POBLIŻU SUWAŁK - ZIELONE KRÓLEWSKIE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: