suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Jak nazwać system roweru miejskiego?
Jak nazwać system roweru miejskiego?Mieszkańcy Suwałk sami zdecydują jak nazywać się będzie system roweru miejskiego, który zostanie uruchomiony w mieście już w przyszłym roku. Wszystko w ramach „Konkursu na nazwę miejskiego systemu roweru publicznego”, który ogłosił prezydent Suwałk.

Na zgłoszenia władze miasta czekają od 24 października do 7 listopada. 12 listopada uruchomiona zostanie specjalna sonda z nadesłanymi zgłoszeniami, która potrwa do 19 listopada. Zwycięzca otrzyma 1000 zł nagrody.

- Chcemy by to mieszkańcy Suwałk wzorem innych miast zdecydowali jak będzie nazywał się nasz system roweru miejskiego. W Białymstoku jest Biker, w Łomży Łoker. Zobaczymy jakie nazwy zaproponują Suwalczanie – informuje prezydent Suwałk – Dodatkowo już niedługo uruchomimy konsultacje społeczne w trakcie których Suwalczanie będą mogli wypowiedzieć się na temat zaproponowanych przez nas lokalizacji stacji rowerowych – podsumowuje Czesław Renkiewicz.

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy wypełnić specjalny formularz znajdujący się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach i przesłać go na adres: rfz@um.suwalki.pl albo złożyć go w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Zakup roweru miejskiego w Suwałkach jest możliwy dzięki projektowi pn. „Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap”. Cały projekt pochłonie ok 30 mln zł (26 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej). Dzięki jego realizacji zakupionych zostanie 15 fabrycznie nowych autobusów napędzanych gazem CNG.

Oprócz tego w ramach projektu założono m.in.:
- przystosowanie budynku warsztatu i diagnostyki PGK do obsługi autobusów CNG;
- przebudowę ul. Daszyńskiego obejmującą m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku, zjazdów oraz rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego.


Źródło: UM Suwałki

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- konkurs
konkurs na
autor:~jacek
- Oszukali mnie kretacze
Witam oszukali mnie kretacze i oszusci w jednym,bo to ja wymyslilem nazwe suwalki arena i zlotowki nie dostalem bo niby moje zgloszenie...
autor:~Pawelek2310
- Elektryczne rowery
Jak rowery będą miały napęd elektryczny z delikatnym masowaniem siodełka to moja propozycja : Elektryczny orgazm. Był już taki zespół m...
autor:~Vincent

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 23.10.2019
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: