suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Poseł dziękował za głosy
Poseł dziękował za głosyO dalszej pracy na rzecz Suwałk i Województwa Podlaskiego oraz współpracy z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem miasta mówił w poniedziałek (21.10) podczas konferencji prasowej Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas spotkania z dziennikarzami w swoim biurze poselskim, Jarosław Zieliński dziękował wyborcom za oddanego głosy, powierzając Prawu i Sprawiedliwości dalsze kierowanie sprawami państwa. - Nasz Klub uzyskał wyraźny wzrost liczby głosów w Województwie Podlaskim w stosunku do poprzednich wyborów parlamentarnych. Uzyskaliśmy 52,4% głosów, ale poprzez metodę obliczania podziału mandatów mamy ich tyle samo co poprzednio, gdy uzyskaliśmy 45,38% poparcia w 2015 roku. Wzrost procentowy jest, ale liczba mandatów pozostała bez zmian - mówił poseł.

Zapytany o pracę podczas kolejnej kadencji i nowe wyzwania Jarosław Zieliński odpowiedział, że jest żołnierzem, gotowym podejmować pracę i walkę w każdym zakresie jaki może zostać mu wyznaczony przez partię. - Rząd zostanie wkrótce ukształtowany, jednak nie ma na ten moment żadnych decyzji personalnych. Nie dążę do osobistych celów, bardzo się cieszę z mocnego mandatu parlamentarnego. Nie przebieram nogami, aby koniecznie pełnić w rządzie jakąś konkretną funkcję, ale kiedy będzie taka potrzeba, jestem gotowy - zapewniał Zieliński.

Poseł odniósł się również do najważniejszych kwestii związanych z rozwojem Suwałk i Suwalszczyzny. Wymieniał zarówno zakończone działania, w których miał swój udział, jak i te, którymi chce się zająć w kolejnej kadencji. - Trzeba kontynuować wszystkie dobre procesy, które nie zostały jeszcze zakończone. W tej kadencji zrealizowaliśmy wiele dużych inwestycji jak chociażby Obwodnica Suwałk, która po 30. latach wreszcie została zakończona. Ostatnio otwieraliśmy nową Komendę Państwowej Straży Pożarnej i nową jednostkę ratowniczo-gaśniczą, trwa budowa hali produkcyjnej przy Areszcie Śledczym, będzie wybudowany Sąd i Prokuratura, budujemy drogi z Funduszu Dróg Samorządowych. Mamy w Suwałkach Pułk, co wpłynie też na rozwój miasta. Obecnie zabiegam w rządzie, aby w ramach sieci dróg ekspresowych droga z Augustowa do Katrynki została drogą ekspresową, gdyż obecnie zaplanowana jest jako droga przyspieszonego ruchu 2+1. Druga sprawa to linia kolejowa Rail Baltica, nie tylko jeśli chodzi o czas jej wykonania, ale też o zaprojektowanie funkcjonalnych rozwiązań, które wiążą się z podwójną rolą tej trasy. Z jednej strony to trasa międzynarodowa, jednak patrząc racjonalnie, zbyt wiele takich pociągów nie będzie. Wszystkie miasta położone wzdłuż tej trasy muszą mieć połączenia krajowe. Ważna jest więc kwestia rozwiązania układu dworcowo-torowego. W Suwałkach powinno zostać przyjęte takie rozwiązanie, które wprowadzi kolej do centrum miasta. Trzeba połączyć dworzec PKP z PKS i stworzyć jeden kompleks komunikacyjny. Kolejna istotna kwestia to rewitalizacja trasy z Białegostoku przez Sokółkę i Augustów do Suwałk - wymieniał poseł.

Jarosław Zieliński zapewniał również, że zamierza stawiać na dobrą współpracę z samorządami, zarówno Białegostoku, Łomży, jak i Suwałk. - Z większością samorządów mam bardzo dobre relacje, jednak są miejsca, gdzie trzeba ją poprawić. Jednym z takich miast są Suwałki. Odbyłem dziś z Czesławem Renkiewiczem rozmowę w tej sprawie i jestem bardzo dobrej myśli. Nie chcę jeszcze mówić o szczegółach, ale w naszej współpracy musimy liczyć na partnerstwo. Sytuacja jest obecnie o tyle łatwiejsza, iż czynnik Polityczny ze strony Platformy Obywatelskiej przestanie być tak nasilony, jak miało to miejsce wcześniej - Pani Kamińska przestaje być posłanką. Nie będzie więc już takich sytuacji, które występowały w poprzednich dwóch kadencjach jak np. gdybyśmy razem występowali podczas uroczystości to musiałbym albo się kłócić, albo słuchać bardzo nieprzyjaznych wobec rządu wypowiedzi. To zawsze jest moralnie trudne dla przedstawiciela rządu. Gdybyśmy mieli do czynienia z osobą bądź osobami o wyższej kulturze politycznej, to niezależnie od różnic politycznych byłoby łatwiej. Sytuacja była trudna i widziałem w niej dużą przeszkodę. Teraz ta przeszkoda znika, więc sądzę, że będzie znacznie łatwiej - powiedział Zieliński.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Żenada
Szkodnik i nierób. Swój region ma w głębokim poważaniu. Może przynajmniej przestał jeździć po pijaku.
autor:~Olo
- @Carlos
Oprócz tego, że w niewyobrażalny sposób podzielił społeczność Suwałk, że permanentnie bojkotował wszelkie uroczystości patriotyczne org...
autor:~BSU_Blisko Suwałk Urodzony
- OKRUTNA PRAWDA
Niestety nie mój głos ,mi nawet nie chciał pomoc jego asystent .
autor:~janusz

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 21.10.2019Wywiady

PRZESTRONNE MIESZKANIA
Wyjątkowy apartament w centrum Suwałk

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: