suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rok z Suwalską Kartą Mieszkańca
Rok z Suwalską Kartą Mieszkańca1 września 2018 roku wprowadzona została Suwalska Karta Mieszkańca. W czwartek (10.10) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podczas konferencji prasowej w suwalskim Ratuszu podsumował minione 12 miesięcy programu.

Suwalska Karta Mieszkańca to rozbudowany system zniżek oraz zwolnień z opłat skierowany do wszystkich mieszkańców Suwałk. Jednym z celów programu jest zwiększenie wszystkim mieszkańcom Suwałk, bez względu na sytuację rodzinną i majątkową, dostępności do dóbr kultury, sportu i rekreacji zarządzanych przez jednostki organizacyjne i instytucje kultury Miasta Suwałki. Obecnie z SKM korzysta już 24 447 osób. Przez okrągły rok skorzystały one z ponad 2 mln zł bonifikat. SKM posiada również partnerów prywatnych, których jest dokładnie 31.

- Wprowadzenie Suwalskiej Karty Mieszkańca bez wątpienia było dobrą decyzją. Równo po roku czasu widać, że nasi mieszkańcy chętnie korzystają z ulg i bonifikat jakie daje ten program. Przez rok z Budżetu Miejskiego na funkcjonowanie tego programu przeznaczyliśmy 2.076.899,24 zł. Jednostkowo z SKM`ki skorzystano 64 113 razy. Dodać należy do tego darmowe przejazdy komunikacją miejską i oczywiście ulgi oferowane przez sektor prywatny – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Włodarz zaznaczył również, że jedną z największych korzyści płynących z posiadania SKM`ki jest darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola. - Tu nie jesteśmy oczywiście w stanie stwierdzić jak dużą popularnością cieszy się ta opcja ponieważ najmłodsi mieszkańcy Suwałk nie muszą posiadać biletów. Natomiast na podstawie obserwacji płynących z PGK stwierdzamy, że komunikacja miejska cieszy się wśród młodych Suwalczan taką samą popularnością jak przed wdrożeniem programu. Liczba pasażerów nie wzrosła – ocenił prezydent.

Podczas konferencji porównano również SKM z funkcjonującymi od pięciu lat programami Suwalska Rodzina PLUS oraz ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.
• „Suwalska RODZINA PLUS” była realizowana w okresie od 1 września 2013 roku do 31 sierpnia 2018 roku. W tym okresie przyjęto 1.119 wniosków o wydanie karty „Suwalska RODZINA PLUS” dla 5.625 osób - do programu mogły przystąpić rodziny mające na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci. W tym czasie udzielono ulg na łączną kwotę 991 103,14 zł.
• W przypadku Karty Dużej Rodziny do tej pory w Suwałkach wydano: 5 319 Kart Dużej Rodziny w formie tradycyjnej (plastikowych), 1 224 kart elektronicznych (w postaci aplikacji na telefon)

- Można uznać, że wprowadzenie programu było dobrym posunięciem. Poprzez kartę mieszkańcy identyfikują się z miastem przekazując swój podatek PIT oraz meldując się na terenie Suwałk. Zauważyłem bardzo duże dodatnie saldo migracji oraz dużą dynamikę wpływów z podatku PIT. Na koniec roku 2019 ocenimy czy ta tendencja postęuje – podsumował Czesław Renkiewicz.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Poprawa warunków życia...
Kto ukończył w tym roku 65 lat nie należy się darmowe szczepienie przeciwko grypie. Natomiast w programie 50-65 lat, profilaktyka jelit...
autor:~Senior
- Po wprowadzeniu karty - podwyżki
Po wprowadzeniu karty - podwyżki na obiekty OSIR, czyli teraz z kartą zwykła jest to samo lub lekko drożej jak był. Czy to ma sens?
autor:~Anna
- Suwalska karta rodziny a potem mieszkańca.i super
To jest w karcie mieszkańca razem....
autor:~Halo

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 10.10.2019
Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: