suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Miejskiej hulajnogi póki co nie będzie
Miejskiej hulajnogi póki co nie będzieO wprowadzenie w mieście systemu elektrycznych hulajnóg apelował Marek Zborowski-Weychman, radny z klubu "Łączą na Suwałki". Na ten moment władze miasta takiego zakupu nie planują.

Marek Zborowski-Weychman złożył wniosek o uwzględnienie w projekcie „Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap" zakupu oprócz rowerów ze stacjami także systemu elektrycznych hulajnóg. Zdaniem radnego hulajnogi jako środki transportu zyskują coraz większą popularność, a największą cieszą się hulajnogi elektryczne, które są coraz powszechniej użytkowane przez mieszkańców miast do poruszania się na co dzień, zamiast wykorzystywania samochodów i innych środków transportu. Radny pytał o możliwość postawienia stacji ładowania (przy stacjach ładowania rowerów elektrycznych) z terminalami i stojakami oraz zakup np. 60 hulajnóg elektrycznych.

Władze Suwałk takiego rozwiązania póki co nie planują. Wspomniany projekt oprócz systemu roweru miejskiego nie przewiduje bowiem zakupu elektrycznych hulajnóg, więc wydatek ten musiałby zostać pokryty w całości przez miasto Suwałki (szacunkowo ok. 250-300 tys. zł / 60 hulajnóg). Ponadto w ramach powyższego projektu przewidziano jedynie 3 stacje ładowania rowerów elektrycznych (od 5 do 10 słupków ładujących na stacje), co nie pozwoli na ładowanie dodatkowo 60 hulajnóg i należałoby przewidzieć nowe stacje/miejsca do ich ładowania, co podniosłoby koszty przedsięwzięcia. Dodatkowo trzeba było by też wziąć pod uwagę koszty utrzymania systemu elektrycznej hulajnogi publicznej m.in. konieczność ich stałego ładowania, serwis, obsługa, wymiana baterii itp., które musiałby zostać pokryte z budżetu miasta.

- Brak jest obecnie odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tego środka komunikacji, a wprowadzenie ograniczeń prędkości jedynie częściowo rozwiązałoby problem bezpieczeństwa tego typu pojazdów dla pieszych jak i samych użytkowników. Mając powyższe na uwadze miasto Suwałki nie ma możliwości uwzględnienia i realizacji w ramach ww. projektu systemu hulajnogi elektrycznej. Tego typu przedsięwzięcie będzie mogło zostać wzięte pod uwagę w przyszłości m.in. po przyjęciu odpowiednich przepisów prawnych oraz możliwości dofinansowania systemu hulajnogi elektrycznej ze środków zewnętrznych - czytamy w odpowiedzi do interpelacji.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Bez hulajnogi?
I lepiej, żeby tak zostało. Rowery mogą zostać.
autor:~Buc
- dowiedział się ze kasa w projektach jest znaczona
To radny nie wiedział ze jak nie ma zaplanowanych w projekcie zakupów, to nie można dodawać kolejnych? I on był dyrektorem?
autor:~wiki

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 10.10.2019Wywiady

UNIWERSUS
KURS OPERATORA SUWNIC

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: