suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Ośrodek Rehabilitacji przeszedł rozbudowę
Ośrodek Rehabilitacji przeszedł rozbudowęUroczyste otwarcie rozbudowanego, drugiego Pawilonu odbyło się w środę (09.10) w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach.

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej i Województwa Podlaskiego suwalski Ośrodek zyskał ponad 1100 metrów dodatkowej powierzchni użytkowej. Utworzonych zostało dziewięć przestronnych pracowni rehabilitacyjnych, siedem gabinetów lekarskich, trzy pomieszczenia wypoczynku pacjentów, jedna nowoczesna sala szkoleniowa oraz pięć pomieszczeń pomocniczych i socjalnych. Pojawił się również nowy sprzęt: cztery ugule z osprzętem, dwa atlasy, cztery rowery, dwa stoły do ćwiczeń ręki manualnej oraz neuroforma - nowoczesny komputerowy system do ćwiczeń ruchowo poznawczych i kontroli równowagi. Natomiast dzięki dofinansowaniu z rezerwy budżetu państwa na kwotę 450 tysięcy, zakupiony został nowoczesny aparat USG do wykonywania badań ze szczególnym uwzględnieniem ścięgien i nerwów, sprzęt do badania przewodnictwa nerwów i mięśni, dziesięć łóżek rehabilitacyjnych z kompletnym wyposażeniem, rotory przyłóżkowe oraz bieżnia.

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanego pawilonu z udziałem posła na Sejm RP, władz województwa podlaskiego, władz miasta Suwałk oraz przedstawicieli podmiotów leczniczych i instytucji samorządowych. Były, gratulacje, kwiaty i zwiedzanie budynku.

- To największa jak dotąd inwestycja w naszym ośrodku, która była trudna do zrealizowania, gdyż łatwiej jest wybudować coś od podstaw niż dobudowywać i przebudowywać. Trzeba było wzmacniać fundamenty, zdejmować pokrycia dachowe obok znajdującego się obok drugiego budynku pełnego pacjentów i pracowników. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, ponieważ mamy w końcu wspaniałe warunki lokalowe, mamy wykwalifikowaną kadrę i personel, dzięki czemu możemy realizować swoje usługi i się rozwijać mówiła w swoim przemówieniu Irena Łukaszuk, dyrektor SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach.

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu pn. „Rozwój kompleksowych usług rehabilitacyjnych poprzez przebudowę i rozbudowę Pawilonu II SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - Oś priorytetowa VIII Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.4 Infrastruktura społeczna, Poddziałanie 8.4.1 Infrastruktura ochrony zdrowia. Całkowity koszt projektu to około 7 milionów złotych, z czego środki z budżetu województwa to 2 miliony 900 tysięcy zł, a środki Unijne 3 miliony 400 tysięcy zł. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych.

Placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej: lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku lub oddziale dziennym, rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku lub oddziale dziennym oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – świadczenia w zakresie leczenia bólu.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do Robert Grzybiński
Znakomite! W taki ponury dzień dobrze porechotać co nieco. Nawet jeśli to wskutek świadectwa jakiegoś Mrożkowskiego albo Gombrowiczowsk...
autor:~Alonzo Adonis vel Mordziaty
- PRL bis
pierwszy raz widzę aby hydraulik z murarzem przecinali taśmę. Jakieś nowe zwyczaje, rodem z PRL-u.
autor:~stolarz
- Ej
Jak nie jak tak, Zieliński chyba trzeci stoi w kolejce do przecinania wstęgi-taśmy do przecinania im zabraknie w reklamie .
autor:~janusz

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 09.10.2019
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Urodziny dla Dzieci

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: