suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Suwalska Uczelnia nagrodzona
Suwalska Uczelnia nagrodzonaCzek na ponad siedem milionów trzysta tysięcy złotych otrzymała dziś dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach z rąk Jacka Żalka, posła RP i doradcę ministra Jarosława Gowina.

wręczony czek to efekt zwycięstwa suwalskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w konkursie: Zintegrowany Program Uczelni II na rzecz Rozwoju Regionalnego, który PWSZ będzie realizować jako jedyna uczelnia w województwie podlaskim. Program to przede wszystkim: Zajęcia VR, czyli te, prowadzone w wirtualnej rzeczywistości.

Suwalska Uczelnia wkracza w kształcenie przyszłości. Studenci, dzięki technologii, przeniosą się do innego świata. Wszystko co zobaczą, usłyszą, doświadczą będzie niezwykle realne. W specjalnych goglach studenci poczują się jak kryminolodzy, ratownicy medyczni podczas wypadku masowego, ministrowie finansów, czy prokuratorzy. PWSZ w Suwałkach będzie realizowała projekt wyjątkowy w skali całego kraju, który ma dostosować program kształcenia z wykorzystaniem technologii VR. To drugi, największy projekt w historii PWSZ, po Centrum Transferu Technologii.

W ramach projektu zostanie stworzona, m. in.:

INTERAKTYWNA SCENA ZBRODNI (student w ramach zajęć pozna w praktyce metodologię prowadzenia oględzin miejsca przestępstwa wraz zabezpieczeniem pozostawionych śladów i wykonaniem czynności kryminalistycznych)

SYMULACJA WYPADKU MASOWEGO (student wdroży w życie procedury w takich przypadkach: wyszukiwanie rannych, segregacja poszkodowanych, kierowanie śmigłowca na miejsce katastrofy, zachowanie w karetce)

INTERAKTYWNA SALA SĄDOWA (student będzie uczestnikiem postępowania w sali sądowej, będzie wcielał się w rolę uczestników, np. sędziego, mecenasa, protokolanta, oskarżyciela, czy oskarżonego)

GABINET PREZESA BANKU CENTRALNEGO (student wystąpi w roli Prezesa Banku Centralnego lub Ministra Finansów i będzie wybierał poszczególne instrumenty polityki pieniężnej bądź fiskalnej, a następnie widział ich skutki w gospodarce)

SYMULATOR EWAKUACJI (student będzie poruszał się w sztucznym tłumie lub wcielał się w rolę osób funkcyjnych. Będą strefy segregacji, punkty zbiórki, punkty pomocy medycznej itp.)

SYMULATOR PRZESYŁU INFORMACJI W INTERNECIE (student będzie analizował drogę jaką pokonuje informacja od nadawcy do odbiorcy w sieci komputerowej. W zasadzie wcieli się w rolę operatora kierującego procesem przesyłania danych)

Wartość całego projektu, pochodzącego z funduszy europejskich to ponad 7,5 mln. złotych. Wirtualna Rzeczywistość nie jest jednak jedynym jego elementem. Oprócz tego projekt zakłada:

- dodatkowe, certyfikowane szkolenia dla studentów (np.: ratownik wodny, język migowy, kurs wizażu, makijaż permanentny, audyt energetycznym robot structuralanalysis)
- szkolenia kadry dydaktycznej i administracyjnej
- wizyty studyjne u pracodawców

Z wszystkich działań łącznie skorzysta ponad 500 osób.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Żalek
O niczym nie zapomniał, on zwyczajnie nie miał o tym zielonego pojęcia. Czy jest w PO czy w PiS, nie ma absolutnie nic własnego do powi...
autor:~Meler
- Pan asystent o czymś zapomniał
Zamomniał mianowicie o tym, że ~90% środków to fundusze europejskie, umowę na dofinansowane podpisano przed 4 miesiącami, więc tak na p...
autor:~Zenek

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 08.10.2019Wywiady

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: