suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Ślepsk Malow Suwałki zwycięzcą Memoriału
Ślepsk Malow Suwałki zwycięzcą MemoriałuJubileuszowy, dziesiąty Memoriał imienia Józefa Gajewskiego zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Suwałk, którzy w finale pokonali ONICO Warszawa 3:1.

Przez dwa dni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach można było zobaczyć siatkarskie zmagania na najwyższym poziomie. wszystko za sprawą X Memoriału Józefa Gajewskiego, zmarłego prezydenta miasta. W jubileuszowej edycji oprócz gospodarzy wzięły udział ONICO Warszawa, Trefl Gdańsk oraz Indykpol AZS Olsztyn.

Pierwszego dnia rywalizacji na parkiecie pojawili się siatkarze ONICO Warszawa oraz Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni Andrei Anastasiego zwyciężyli 3:1 i tym samym zameldowali się w sobotnim finale. Tuż po zakończeniu meczu inaugurującego odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia, w której głos zabrali m.in. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Maciej Gajewski, syn śp. Józefa Gajewskiego i Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki. Na koniec z doskonałej strony pokazali się MKS Ślepsk Malow Suwałki, którzy niesieni gorącym dopingiem publiczności pokonali Trefl Gdańsk bez utraty seta.

Drugi dzień siatkarskich emocji rozpoczął się od meczu o III miejsce, w którym zmierzyli się Indykpol AZS Olsztyn i Trefl Gdańsk. Początek spotkania upłynął m.in. pod znakiem skutecznej gry Jana Hadravy, atakującego dziesiątej drużyny PlusLigi w sezonie 2018/2019. Obie ekipy walczyły w premierowej odsłonie punkt za punkt, ale z każdą kolejną piłką rosła przewaga Trefla. Gdańszczanie zwyciężyli w pierwszym secie do 17 punktów. Drugą partię ponownie lepiej otworzyli olsztynianie, którzy znacznie poprawili grę ofensywną. Wydawało się, że rosnąca przewaga Indykpolu wystarczy do spokojnego zwycięstwa w secie, ale podopieczni Michała Winiarskiego złapali drugi oddech. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie "akademików" i na tablicy wyników pojawił się remis. Trzecia odsłona meczu o III miejsce również rozpoczęła się od walki punkt za punkt i taki stan rzeczy utrzymywał się do momentu pojawienia się w polu serwisowym przyjmującego Trefla - Szymona Jakubiszaka. Gdańszczanie bardzo dobrze radzili sobie z atakami olsztyńskiego zespołu i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, które nie wystarczyło do zwycięstwa w secie. Wspomniany wcześniej Jan Hadrava po świetnej serii Jakubiszkaa popisał się m.in. asami serwisowymi i doskonałą grą w ataku z drugiej linii, co pozwoliło Indykpolowi zdobyć aż 7 punktów z rzędu i wyjść na prowadzenie 2:1. Gdańskie Lwy nie złożyły broni i doprowadziły do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepiej spisywali się podopieczni Paolo Montagnianiego i to oni zwyciężyli w całym meczu 3:2, powtarzając tym samym wynik z IX Memoriału Józefa Gajewskiego, w którym również zajęli trzecią lokatę.

Tuż po zakończeniu "małego finału" na parkiecie pojawili się podopieczni Andrzeja Kowala, którzy zmierzyli się z wicemistrzem Polski - ONICO Warszawa. Pierwsza partia padła łupem gości, którzy świetnie radzili sobie w każdym elemencie gry, ale biało-niebiescy z każdą piłką coraz częściej dochodzili do głosu i zaprezentowali się na tle utytułowanego rywala z dobrej strony. W drugiej odsłonie nasi siatkarze podkręcili tempo, czego efektem było zwycięstwo do 22 punktów i wyrównanie stanu meczu. Na szczególną uwagę zasługują Kevin Klinkenberg, który doskonale spisywał się w polu serwisowym oraz Bartłomiej Bołądź, który skutecznie kończył oskrzydlające akcje gospodarzy. W trzeciej partii siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki nie pozwolili na zbyt wiele gościom z Warszawy i oddali rywalom zaledwie 17 punktów. Kacper Gonciarz, rozgrywający zespołu, zaprezentował spory wachlarz swoich możliwości, m.in. częściej grając środkiem, gdzie skutecznie spisywali się Andreas Takvam i Łukasz Rudzewicz czy uruchamiając grę z drugiej linii, gdzie dobrze prezentował się Nicolas Szerszeń. W ostatnim secie X Memoriału Józefa Gajewskiego kibice zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach nie mogli narzekać na brak emocji. Mnóstwo wspaniałych wymian i popisy w grze obronnej obu ekip sprawiły, że sezon 2019/2020 w hali widowiskowo-sportowej "Suwałki Arena" zapowiada się niezwykle interesująco.