suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Pożegnanie Zdzisława Koncewicza
Pożegnanie Zdzisława KoncewiczaPogrzeb śp. Zdzisława Koncewicza, radnego Rady Miejskiej i przewodniczącego miejscowego Oddziału NSZZ Solidarność odbył się we wtorek (24.09) w konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Zdzisław Koncewicz był wieloletnim pracownikiem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, gdzie pracował jako pełnomocnik ds. informacji niejawnych. Od 1999 roku przewodził suwalskim strukturom oddziału NSZZ „Solidarność” Regionu Podlaskiego. Zasiadał też w Prezydium i Zarządzie Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność. Od 2006 roku był miejskim radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Strategii i Rozwoju Gospodarczego. Zmarł w nocy 20. września. Miał 57 lat.

Zmarłego żegnała rodzina, politycy, samorządowcy, związkowcy z NSZZ Solidarność i przyjaciele. Po mszy świętej zebrani udali się na cmentarz parafialny przy ul. Bakałarzewskiej, gdzie pochowano trumnę z ciałem zmarłego.

- To smutna i zaskakująca uroczystość. Nie spodziewaliśmy się, że Zdzisław tak szybko od nas odejdzie. Był to wielki cios dla suwalskiego samorządu. Wieloletni radny rady miejskiej, osoba bardzo pozytywna, empatyczna, pełna energii i ciekawych pomysłów. Osoba, która opierała swoją działalność w samorządzie na współpracy. Mimo, iż był w opozycji, zawsze mogliśmy ze sobą porozmawiać i porozumieć się. Czasami mógł reprezentować inny pogląd to przeważała u niego równowaga polityczna i zdrowy rozsądek, za to go ceniłem – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Śmierć nagła, niespodziewana i przedwczesna, gdyż nic nie wskazywało na to, żeby świętej pamięci Zdzisław Koncewicz miał przejść do wieczności w tak jeszcze niezbyt zaawansowanym wieku, zdrowy, pełen energii. był bardzo aktywny w działalności związkowej, samorządowej, politycznej. Był członkiem Prawa i Sprawiedliwości , a wcześniej Porozumienia Centrum, ale przede wszystkim był działaczem Solidarności, która mu bardzo wiele zawdzięcza. W życiu publicznym zawsze był blisko sierpniowych ideałów, bo przede wszystkim dbał o tych którzy najbardziej potrzebowali pomocy. Również mocno dbał jako związkowiec o godność pracy. Popierał wszystkich, którzy walczyli o godność miejsca pracy, o odpowiednie traktowanie pracowników wobec pracodawców – wspominał zmarłego Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Pan L
Zobaczcie 33 zdjęcie Pan niosący trumnę po lewej stronie jaki podobny do Andrzeja Leppera. Pozdro
autor:~Marcel

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 24.09.2019Wywiady

PPUH LUDWIK
salon meblowy ludwik

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: