suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Weź udział w spektaklu "Kaj Dzias" w SOK
Weź udział w spektaklu Na trzydniowe warsztaty teatralno-taneczne i udział w spektaklu "Kaj Dzias" Living Space Theatre zaprasza Suwalski Ośrodek Kultury.


Prezentacja spektaklu "Kaj Dzias" Living Space Theatre w Suwalskim Ośrodku Kultury (wtorek, 15 października) poprzedzona jest trzydniowymi warsztatami teatralno-tanecznymi. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu i zaprezentowanie go na scenie wraz z twórcami. Organizator zachęca do spróbowania swoich sił wszystkich zaciekawionych teatrem, tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją taneczno-aktorską oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim tych, którzy są otwarci na nowe doświadczenia. Nie jest wymagane wcześniejszego przygotowanie i doświadczenie. Uczestnicy warsztatów powinni mieć ukończone 14 lat (bez górnego limitu wiekowego).

Propozycja twórców spektaklu i Suwalskiego Ośrodka Kultury to znakomita okazja do poznania i rozwinięcia swoich umiejętności aktorskich, tanecznych, jak i do wystąpienia przed publicznością podczas spektaklu. Jak mówi Agnieszka Małka z SOK „Warsztaty potrwają trzy dni, będą się odbywać w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zaczynamy w niedzielę przed spektaklem, kończymy próbą z aktorami na scenie. Warto się pośpieszyć, bo pierwsi chętni już się zgłaszają, a liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowym atutem jest fakt, że udział w warsztatach jest nieodpłatny, a możliwość wystąpienia z profesjonalnymi aktorami na naszej scenie - bezcenna.” Chętni proszeni są o wysłanie zgłoszenia na e-mail: e-mail: projekty@soksuwalki.eu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie SOK pod tym linkiem.

PROGRAM WARSZTATÓW:

· zadania aktorskie, zadania wyobrażeniowe,
· warsztat emisji głosu - praca nad oddechem, rozluźnieniem oraz nad głosem w mówieniu i śpiewaniu, nauka pieśni cygańskiej,
· warsztat tańca współczesnego - rozgrzewka, ćwiczenia z wykorzystaniem zasad tańca współczesnego, improwizacja indywidualna i grupowa inspirowana tańcem cygańskim, nauka choreografii,
· połączenie śpiewu i tańca – opracowanie sceny spektaklu pt. „Kaj Dzias”,
· próba z aktorami, tancerzami i muzykami na scenie,
· wieczorny spektakl.

„Kaj Dzias” to kolejny po spektakularnym „We_sellu”, spektakl Teatru tańca, który Suwalski Ośrodek Kultury pokaże suwalskiej publiczności w ramach współpracy z Polską Siecią Tańca. To barwny kolaż muzyki, pieśni i tańca, a jednocześnie przejmująca, wielowątkowa opowieść. Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania. Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna. O Cyganach? O ludziach? Spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami jest dla widza szansą do poznania innego świata.

Spektakl „Kaj Dzias” prezentowany jest w ramach Polskiej Sieci Tańca organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca oraz programu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna” realizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- udzial w spektaklu Kaj Dzias
to jest chyba nie osiagalne marzenie
autor:~Jerzy Nagiewicz
- udzial w spektaklu Kaj Dzias
kocham tanczyc i spiewac to moj zywiol tylko na imprezach rodzinnych
autor:~Jerzy Nagiewicz

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 24.09.2019
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: