suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Nowe autobusy i system roweru miejskiego
Nowe autobusy i system roweru miejskiegoMieszkańcy Suwałk będą mogli korzystać z nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów i systemu rowerów miejskich. Dodatkowo, na przystankach i w autobusach zostaną zamontowane elektroniczne tablice informacyjne.

Kolejny krok do wymiany taboru autobusów komunikacji miejskiej w Suwałkach. W ramach projektu zostanie zakupionych piętnaście autobusów niskoemisyjnych i system informacji pasażerskiej. W autobusach pojawi się piętnaście monitorów i dwa komplety tablic informacyjnych, a na przystankach dziesięć tablic elektronicznych. Wdrożony zostanie „miejski system roweru publicznego”, w ramach którego zostanie zamontowanych m.in. dwanaście stacji rowerowych z terminalami i 120 rowerów, w tym rowery elektryczne i tandemy. Przebudowy doczeka się ul. Daszyńskiego na której wykonana zostanie ścieżka rowerowa i chodnik, zatoczka i przystanek autobusowy oraz zjazdów, a także rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego. W ramach projektu zostanie również przystosowany warsztat w budynku PGK do obsługi autobusów CNG. Zarząd Województwa przyznał na ten cel blisko 26 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Cały projekt pochłonie blisko 30 mln zł.

W poniedziałek (16.09) podczas konferencji prasowej w suwalski Ratuszu szczegóły zawiązane z realizację projektu przedstawili dziennikarzom: Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk oraz Dariusz Przybysz, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach. - Na przełomie września i października tego roku chcemy już ogłaszać przetargi zarówno na zakup autobusów jak i dostawę systemu roweru miejskiego. Prawdopodobnie w czerwcu przyszłego roku mieszkańcy Suwałk będą mogli korzystać już z rowerów, a w grudniu z nowych autobusów – poinformował Łukasz Kurzyna. - Jest to drugie największe w historii naszego miasta dofinansowanie środkami z Unii Europejskiej jakie udało nam się pozyskać - dodał Kurzyna.

- Również w tym roku planujemy ogłosić przetarg na dostawę gazu CNG pod potrzeby nowych autobusów. Firma, którą wyłonimy będzie odpowiedzialna za dostawy paliwa – poinformował Dariusz Przybysz, Prezes PGK w Suwałkach.

Działania zaplanowane w ramach projektu przyczynią się do poprawy jakości powietrza w Suwałkach poprzez ograniczenie zanieczyszczeń m.in. dwutlenku węgla (tj. redukcja CO2 o 62,5% w stosunku do stanu obecnego) i innych szkodliwych związków, jak również przyczynią się do redukcji emisji hałasu ponieważ nowe jednostki będą znacznie cichsze od obecnych. Zakup nowoczesnego taboru w połączeniu z systemem roweru miejskiego doprowadzi do trwałej zmiany schematów mobilności mieszkańców, redukcji zatłoczenia komunikacyjnego i ograniczenia hałasu. Projekt stanowi też istotny element programu rewitalizacji miasta i z tego tytułu otrzymał tzw. premię rewitalizacyjną z Budżetu Państwa w wysokości ok. 2,5 mln zł.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- walic to
sciezki rowerowe w suwałkach zaprojektpwał idiota, sejnenska bulwarowa zatoczki autobusowe w ciagu lini sciezki rowerowej. nieraz w...
autor:~pasazer
- Rower miejski a raczej górski
Ścieżki rowerowe w mieście - a szczególnie w centrum - są tragicznie zaprojektowane.W bardzo wielu miejscach są wręcz niebezpieczne z u...
autor:~Jarosław

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 16.09.2019Wywiady

Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: