suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Powstał raport dot. nieprawidłowości w służbach mundurowych
Powstał raport dot. nieprawidłowości w służbach mundurowychPowstał raport dotyczący nieprawidłowości w służbach mundurowych; zawiera 202 zgłoszone nieprawidłowości z 45 miast w Polsce, większość z nich to przypadki przekroczenia uprawnień i mobbingu - poinformowali w środę (11.09) posłowie Platformy.

Tomasz Siemoniak (PO-KO) mówił na środowym briefingu w Sejmie, że ten raport pokazuje, jak źle dzieje się w policji za rządów PiS. Jak zaznaczył, są w nim opisane są przykłady naruszeń prawa z 45 miast w Polsce. Przekonywał, że za nieprawidłowości - m.in. za zmiany kadrowe na stanowiskach wojewódzkich i powiatowych komendantów policji odpowiada wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który do niedawna nadzorował policję, zanim nadzór nad tą instytucją przejął osobiście szef resortu Mariusz Kamiński.

Posłanka PO-KO Bożena Kamińska powiedziała, że Platforma przygotowała raport złożony ze zgłoszonych nieprawidłowości, które miały miejsce w służbach, przede wszystkim w policji, w okresie od 1 października 2018 r. do 4 września br.

Według niej w raporcie opisano 202 nieprawidłowości, z czego blisko 170 zgłoszeń jest podpisane z imienia i nazwiska, z podaniem miejscowości i stopnia danego funkcjonariusza. Kamińska zaznaczyła, że raport zawiera "analizę wszystkich zgłoszeń" oraz opis tego, co się stało z interpelacjami, zgłoszonymi z tych sprawach. Jak zaznaczyła, większości z nich nie nadano biegu.

Kamińska mówiła, że ponad 80 proc. zgłoszonych w raporcie spraw dotyczyło "przekraczania uprawnień z zakresu swoich obowiązków", a 50 proc. - "mobbingu, nękania i molestowania seksualnego". Zapewniała, że do raportu dołączono "nagrania wypowiedzi różnych komendantów, które są haniebne, często wulgarne i skierowane np. do samorządowców".

Posłanka mówiła też, że wciąż brak jest zapowiedzianego na koniec czerwca raportu NIK z 10 komend podlaskiego policji. Chodzi o sprawdzenie 10 komend w woj. podlaskim (m.in. w Białymstoku, Sokółce, Zambrowie, Augustowie, Grajewie i w Łapach), o co do NIK wnioskowała sama Kamińska, w związku z sygnałami o nieprawidłowościach.


Źródło: PAP

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Szkoda mi policji
Tak musza konfetti ciąć
autor:~Piotr
- Pieniądze dla Suwałk
Zaprawdę powiadam wam, pieniędzy nie było, nie ma i nie będzie :-)
autor:~Vincent
- Do ;Krzykaczy;?
Zróbcie zestawienie co kto zrobił z tych posłów tj.Kamińska,Zieliński - dla miasta Suwałk ,regionu.Wtedy porozmawiamy.
autor:~obywatel

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 13.09.2019Wywiady

ATRAKCYJNE DOMY
DOM CAŁOROCZNY W ATENACH, GM. NOWINKA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: