suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Zjazd rektorów w PWSZ
Zjazd rektorów w PWSZRektorzy z Uczelni Zawodowych w Polsce zjechali w czwartek (12.09) do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Wszystka za sprawą II Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.

Dziś, podczas pierwszego dnia zgromadzenia uczestnicy wzięli udział w I sesji plenarnej w PWSZ, podczas której oprócz przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władz Województwa Podlaskiego głos zabrali również przedstawiciele firmy zajmującej się wirtualną rzeczywistością. Z kolei na patio uczelni odbyły się warsztaty i pokazy tej nietypowej formy kształcenia, która wkrótce ma ruszyć również na suwalskiej uczelni.

- To ważne wydarzenie dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - w końcu tego typu zgromadzenia zostały wpisane do ustawy. Możemy się spotykać, dyskutować o problemach i rozwoju Uczelni Zawodowych w Polsce, których jest już ponad 50. Większość z nich gościmy przez najbliższe dni w Suwałkach. Są rektorzy, prorektorzy oraz przedstawiciele firmy Asseco z którą Uczelnie podpisały porozumienie. To największa w kraju firma związaną z branżą informatyczną i wirtualną rzeczywistością. Już niedługo PWSZ w Suwałkach uruchomi zajęcia w trójwymiarze, podczas których studenci zaopatrzeni w piloty i gogle będą przykładowo udawali się na oględziny zwłok. Innym ważnym tematem konferencji są studia dualne. Jako jedyni w Województwie Polaskim takie studia już realizujemy. Studenci połowę ze swoich zajęć spędzają na uczelni, a drugą połowę u pracodawców - mówił Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ.

Po wizycie w suwalskiej uczelni zebrani udali się do jednej z fabryk na terenie miasta, która wspólnie z uczelnią realizuje studia dualne. W piątek rektorzy udadzą się do Wilna, gdzie odbędzie się kolejna sesja plenarna, a zakończenie II Zgromadzenia zaplanowano na sobotę.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Generałowie przyjechali do Pani kapral
Generałowie przyjechali do Pani kapral. Pewnie impreza przechodnia, a nie nobilitacja ... ?
autor:~Zenek Em.

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 12.09.2019Wywiady

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
balony, napełnianie helem, bramy z balonów

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: