suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Kandydaci Lewicy w Suwałkach
Kandydaci Lewicy w SuwałkachO sobie i swoim programie wyborczym mówili w środę (11.09) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej z województwa Podlaskiego.

Numerem 1 na liście SLD w zbliżających się wyborach jest przedsiębiorca z Białegostoku, Paweł Krutul, który pokrótce przedstawił założenia programowe. Jak mówił, startuje do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż chce lepszej przyszłości dla naszych dzieci, nowoczesnej edukacji, sprawnego państwa, dostępu do lekarzy, równości i demokracji.

- W programie lewicy wpisaliśmy między innymi wszystkie leki na receptę po 5 złotych, co powinno zadowolić osoby najmniej uposażone, najmniej zarabiające oraz emerytów i rencistów. Kolejną sprawą jest wzrost nakładów na służbę zdrowia oraz opłacanie w całości zabiegów in vitro, gdyż z roku na rok dzietność spada. Chcieliśmy też rozwiać wszelkie obawy o 500+ Ten program pozostaje, tak samo jak becikowe. Chcemy też, żeby czas oczekiwania do lekarzy specjalistów wynosił maksymalnie 30 dni roboczych - mówił Krutul.

Wśród obecnych na konferencji kandydatów z Suwałk i okolic znaleźli się 9. na liście Renata Arasimowicz, sołtys wsi Stara Dębszczyzna w gminie Filipów oraz startujący z 13. pozycji mieszkaniec Suwałk, Marcin Birgiel, administrator systemów komputerowych i członek zarządu okręgu podlaskiego Partii Razem.

- Całe życie byłam związana ze wsią i będę o niej pamiętać po wyborach. Głównie chce zabiegać o to, by polski rolnik miał godny rynek zbytu za ciężką pracę jaką wykonuje i nie musiał martwić się co zrobić z towarem, który wyprodukuje. Drugi z priorytetów to lokalne drogi naszej "Polski B" - zaprezentowała się Renata Arasimowicz.

- Polska jest krajem z kartonu i widać to w każdym możliwym aspekcie naszego życia. Praktycznie każda jednostka administracji jest niedofinansowana. Pracujemy za marne pieniądze i to widać. Ludzie wykształceni odchodzą, bo płaca jest zbyt niska. Jetem też wielkim fanem tego, aby w końcu zrobić porządną drogę Suwałki - Białystok. Wiemy jak ona wygląda, gdzie są radary, gdzie zakręty i nikt nie chce nic z tym zrobić. Chciałbym zawalczyć o lepszą komunikację tych miast - mówił Marcin Birgiel.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 11.09.2019
KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: