suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Teatr Polska znów w Suwałkach - bezpłatne wejściówki w kasie SOK
Teatr Polska znów w Suwałkach - bezpłatne wejściówki w kasie SOKW poniedziałek (09.09) od godziny 16.00 w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie można odbierać bezpłatne wejściówki na spektakl pt. "Don Kichot" realizowany w ramach programu Teatr Polska.

W najbliższy czwartek (12.09) aktorzy Grupy Coincidentia oraz łódzkiego Teatru Pinokio pokażą spektakl „Don Kichot” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Przedstawienie wielokrotnie nagradzane za reżyserię, scenografię i aktorstwo, nominowane do najważniejszego wydarzenia 2018 roku, znakomicie oddaje ducha epoki Cervantesa, udanie wkomponowując przesłanie dla świata współczesnego. „Godna malarskiego pędzla” zachwycająca scenografia, od której, jak twierdzą recenzenci, trudno oderwać wzrok – m.in. kilka ton piasku i naturalnej wielkości figura konia, niezwykle barwne postaci i trzy, a może nawet cztery opowieści.
Bohaterem pierwszej jest szlachetny Don Kichot, brodzący w piasku błędny rycerz. Drugą snuje wierny giermek Sancho Pansa, z lojalnością poddający się urojeniom swojego rycerza. I wreszcie ona – tajemnicza Dulcynea, wielka miłość Don Kichota. Czwarta opowieść to my, widzowie śledzący poczynania bohaterów na scenie i próbujący znaleźć odpowiedzi na pytania: czy błędne rycerstwo ma jakikolwiek sens we współczesnej rzeczywistości? Czy cenimy umiejętność i odwagę rozbijania zastanych, skostniałych, ograniczających nas reguł?

„Don Kichot” w Suwalskim Ośrodku Kultury w czwartek, 12 września 2019 o godz. 19.00, w Sali im. A. Wajdy. Wstęp wolny! Wejściówki dostępne w kasie SOK od 9 września od godz. 16:00. Spektaklowi towarzyszy nieodpłatny warsztat edukacyjny dla młodzieży. Zgłoszenia: [email protected]. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Z recenzji:

Bez względu jak odczytamy “Don Kichota” Konrada Dworakowskiego, spektakl daje okazję do spotkania z zajmującym współczesnym teatrem: bogatym, wielotworzywowym i fascynującym. Brawo Konrad Dworakowski, dziś czy nie najciekawszy polski reżyser aktorskiego teatru ożywionej materii, brawo Grupa Coincidentia, brawo wszyscy współtwórcy i uczestnicy tego teatralnego wydarzenia! (Don Kichot 2018, Marek Waszkiel)

Don Kichot otwiera przed widzami łódzkiego Pinokia – podobnie jak przed swoim giermkiem – inny, nieznany i na co dzień nieosiągalny świat. To świat wielkich słów, choć brzmią one częściej jak puste frazesy, i wielkich czynów, choć te stają się swoją własną karykaturą. To wreszcie świat jakiegoś bogactwa – materialnego i duchowego zarazem, choć jest to bogactwo (zupełnie jak rynsztunek Don Kichota) złożone z resztek, co zdradza raczej uzurpatorskie skłonności bohatera niż szczerość jego intencji. W tym świecie obiecuje się to, czego spełnienie jest niemożliwe, przez co świat ten staje się jedynie fantazmatem, i to momentami dość żałosnym. (Monika Wąsik www.teatr-pismo.pl)

„Don Kichot” to pierwszy z dwóch spektakli prezentowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach programu Teatr Polska. W listopadzie na deskach Sali im. A. Wajdy zobaczymy produkcję olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza zatytułowaną „Jeremi się ogarnia. LOL”. Spektakl dla młodzieży i dorosłych, dzieci i rodziców, traktujący o uzależnieniu od Internetu. Wyraziste postacie, dynamiczna muzyka, wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Wszystko, co widzowie lubią oglądać u innych, a czego nie chcą przeżywać sami. Przynajmniej „w realu”. Więcej informacji na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury ( www.soksuwalki.eu).Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 09.09.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: