suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Porażka mimo walki [wideo]
Porażka mimo walki [wideo]Wigry Suwałki przegrywały już 0:3, ale waleczna postawa w drugiej odsłonie spotkania zmniejszyła straty na 2:3. Suwalczanie w meczu z Puszczą Niepołomice bliscy byli wyrównania, jednak skończyło się porażką.

W pierwszej połowie meczu padła tylko jedna bramka. W 17. minucie wrzucenie piłki z autu w pole karne Wigier wywołało spore zamieszanie. Kilkukrotnie uderzać próbowali rywale, a gospodarze nie potrafili wybić piłki z dala od bramki Dominika Kąkolewskiego, co wykorzystał Michał Czarny, dając swojej drużynie prowadzenie. Spora szansa na wyrównanie przyszła po 30 minutach gry kiedy to dokładne podanie Aftyki próbował wykończyć Bartczak, jednak z trudem golkiper gości strzał obronił.

Dużo więcej emocji wzbudziła druga odsłona spotkania. Akcja Wigier w polu karnym rywala zakończyła się sytuacją w której zarówno kibice jak i piłkarze na murawie sygnalizowali zagranie ręką jednego z graczy Puszczy. Sędzia puścił jednak grę i z kontratakiem wybiegli rywale zdobywając drugą bramkę. Jej autorem został Jakub Bąk, który silnym strzałem wykończył akcję drużyny. Biało-Niebiescy po stracie drugiej bramki stracili animusz, co w konsekwencji spowodowało stratę trzeciej. W 58. minucie gry prostopadłe podanie w pole karne minęło obrońców, a precyzyjnym strzałem w samo okienko bramki popisał się Jose Embalo.

Trener Adam Fedoruk zdecydował się na ofensywną zmianę zdejmując z boiska Adriana Piekarskiego i posyłając w jego miejsce Kamila Sabiłło. Wigry od momentu straty trzeciej bramki robiły wszystko, by zmienić niekorzystny rezultat i praktycznie do końca meczu atakowały bramkę rywala. Pierwsze trafienie przyszło w 80. minucie, a na listę strzelców wpisał się właśnie Kamil Sabiłło, który po zgraniu piłki od Michała Żebrakowskiego z ostrego konta zdołał lekką podcinką przerzucić piłkę nad bramkarzem gości. Trzy minuty później ten sam zawodnik miał już na koncie drugie trafienie. W pole karne dośrodkował Grzegorz Aftyka, a Sabiłło strzałem głową z piątego metra zmniejszył straty do jednej bramki. Wigry atakowały, a Puszcza wielokrotnie ratowała się długimi wybiciami piłki z dala od własnej bramki. Końcowym minutom spotkania towarzyszyło wiele emocji zarówno na boisku, na trybunach jak i na ławce rezerwowych. Na tyle dużo, że w doliczonym czasie gry sędzia pokazał czerwone kartki trenerom Wigier – Adamowi Fedorukowi i Karolowi Salikowi.

– Mówiliśmy przed spotkaniem że to będzie trudny mecz, ale chcieliśmy przełamać dobrą serię Puszczy w meczach wyjazdowych. Niestety w dzisiejszym spotkaniu powstrzymała nas Puszcza i sędzia. Pierwszą połowę zagraliśmy źle, Puszcza utrzymywała się przy piłce i gra przebiegała pod ich dyktando. Ale druga połowa, trzeba powiedzieć krótko, to była pomoc sędziego. W sytuacji gdy Puszcza prowadzi jeden zero, mamy sytuację na rzut karny dla nas. To był kluczowy moment, który zaważył na całym spotkaniu - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Adam Fedoruk.

Kolejne spotkanie Wigry rozegrają w sobotę 14. września. Ich rywalem w wyjazdowym starciu będzie GKS Tychy.