suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
8 obywateli Wietnamu nielegalnie przekroczyło granicę
8 obywateli Wietnamu nielegalnie przekroczyło granicęFunkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Litwy, który zorganizował cudzoziemcom przekroczenie granicy wbrew przepisom.

W czwartek (22.08.) rano w Ogrodnikach patrol Straży Granicznej przystąpił do kontroli samochodu osobowego marki Mercedes E350 na litewskich numerach rejestracyjnych jadącego od granicy państwa. Kierowca pojazdu na widok funkcjonariuszy nie zastosował się do podawanych sygnałów nakazujących zatrzymanie, natychmiast zawrócił i zaczął ucieczkę. Za pojazdem rozpoczęto pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca skręcił w boczną drogę, gdzie porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilku minutach kierowca 39-letni obywatel Litwy został zatrzymany. W pozostawionym aucie funkcjonariusze ujawnili osiem osób o azjatyckich rysach twarzy. Dwie ukryte były w bagażniku pojazdu. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że są to obywatele Wietnamu nielegalnie przebywający w naszym kraju. Trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku 18 - 34 lat nie posiadało przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom cudzoziemcy zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności obywatele Wietnamu zostali dziś (23.08.2019 r.) przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 39-letni kierowca usłyszał zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za przewóz tak dużej ilości osób w pięcioosobowym samochodzie zatrzymano mu prawo jazdy. Został również ukarany mandatami karnymi w wysokości w sumie 900 zł za niezatrzymanie się do kontroli i naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Jako dowód w sprawie zatrzymano samochód marki Mercedes E350 z 2006 roku o wartości 27 tys. zł.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 grup nielegalnych migrantów.


Źródło: POSG

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 23.08.2019
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA PŁOCICZNO-TARTAK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: