suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Delegacja z Grande-Synthe w Suwałkach
Delegacja z Grande-Synthe w SuwałkachW czwartek (22.08) w suwalskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie delegacji francuskiego miasta partnerskiego Grande-Synthe z z władzami Suwałk.

Grande-Synthe to miasto partnerskie Suwałk od ponad 40 lat. W ubiegłym roku samorządy ochodziły 40-lecie współpracy. Obecnie działania miast dotyczą głównie obszarów kulturalnych (m.in. artystów, którzy uczestniczą w Suwałki Blues Festival i Bay-Car Blues Festival), edukacyjnych (wymiana młodzieży) i sportowych.

W skład delegacji wizytującej w Suwałkach wchodzą Martial Beyaert, mer Grande-Synthe, Benoit Cuvillier, zastępca dyrektora ds. finansów i demokracji partycypacyjnej, Abdelwahab Diabi, współpracownik gabinetu i Mickaël Murcy, dyrektor ds. polityki edukacyjnej i stosunków zewnętrznych. Ze strony polskiej w spotkaniu udział wzięli Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej, Ewa Sidorek i Łukasz Kurzyna, zastępcy prezydenta. Włodarze miast partnerskich podpisali plan działań na 2019 r., a prezydent Suwałk wręczył merowi Grande-Synthe Włócznię Jaćwingów, przyznaną temu miastu na początku roku.

Grande-Synthe to miasto partnerskie Suwałk od ponad 40 lat. W ubiegłym roku samorządy ochodziły 40-lecie współpracy. Obecnie działania miast dotyczą głównie obszarów kulturalnych (m.in. artystów, którzy uczestniczą w Suwałki Blues Festival i Bay-Car Blues Festival), edukacyjnych (wymiana młodzieży) i sportowych.

- Cieszymy się, że dochodzi do tego spotkania – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Mamy okazję rozmawiać na tematy dotyczące współpracy naszych miast. To też okazja do podpisania planu działań na 2019 r. Co prawda z duża zwłoką, ale nasza współpraca jest długoletnia i nawet jeśli nie podpiszemy tego dokumentu, to działania z niego wynikające, są realizowane przez naszych współpracowników. Nasze dzisiejsze spotkanie to również okazja do wręczenia Panu Merowi zaległej nagrody honorowej – Włóczni Jaćwingów, dedykowanej miastu Grande-Synthe za czterdziestoletnią, owocną współpracę – dodał Prezydent.

Mer Grande – Synthe dziękował za zaproszenie i Włócznię.
- Chciałem bardzo podziękować za tę nagrodę, to wielki zaszczyt dla mnie. Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna. Przypomina nam o bardzo ważnej współpracy - zwłaszcza jeśli chodzi o młode osoby, które mogą wyjeżdżać na wymiany między naszymi miastami, poznawać inne kultury – mówił Martial Beyaert. – Co do Suwałk, jestem mile zaskoczony nowoczesnością miasta, ale też tym, jak się rozwija w poszanowaniu dla przeszłości. Dziekuję za zaproszenie – dodał mer.

Martial Beyaert jest merem Grande-Synthe od 3 lipca tego roku, po tym jak poprzedni wieloletni włodarz miasta - ‎Damien Carême został europosłem.


Źródło: UM Suwałki

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Wspomnienia niebieskiego garniturka
A ten w niebieskim garniturku to kto? Nie mogli go jakoś ubrać?
autor:~Zofia

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 22.08.2019
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Zimowisko w Szklarskiej Porębie

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: