suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
"Pierwsze dni Niepodległości"
Otwarcie wystawy związanej z setną rocznicą wyzwolenia Suwałk pt. "Pierwsze dni Niepodległości" odbędzie się w piątek (23.08) godzinie 14:00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Suwałkach.

Na wystawie zostaną zaprezentowane dokumenty ilustrujące odzyskanie upragnionej przez Naród niepodległości w poszczególnych dzielnicach Rzeczypospolitej po zakończeniu w listopadzie 1918 r. pierwszej wojny światowej. Wprawdzie z opóźnieniem, ale ten trudny i jakże złożony proces ogarnął również Suwałki i Suwalszczyznę. To przedstawi dodatkowa ekspozycja materiałów archiwalnych i ich kopii.

Wydarzeniu towarzyszyć będą wykłady prof. dr. hab. Grzegorza Nowika z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk pt. "Pierwsze lata Niepodległości" oraz dyrektora suwalskiego Archiwum Tadeusza Radziwonowicza, który opowie o tym, co ważnego działo się w Suwałkach od listopada 1918 do sierpnia 1919 r., "Gdy inni byli już wolni".

Otwarcie wystawy wraz z wykładami rozpocznie obchody setnej rocznicy wyzwolenia i włączenia naszego Miasta w granice Niepodległej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich i informujemy, że wystawę będzie można obejrzeć również w sobotę 24 sierpnia, w godzinach od 13.00 do 21.00, a także w robocze dni tygodnia od godziny 8.00 do 15.00 do 30 września br.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 22.08.2019
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW INDECO

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: