suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Warsztaty zielarskie w Suwałkach
Warsztaty zielarskie w SuwałkachJak na koty wpływa kocimiętka? Jak samodzielnie przygotować krem na bazie ziół? Tego i wiele więcej mogli nauczyć się uczestnicy konferencji naukowej pt. „O ziołach i przyrodzie Suwalszczyzny”.

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „O ziołach i przyrodzie Suwalszczyzny” odbywa się dziś (21.08) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Pierwszego dnia odbyły się referaty prelegentów z dziesięciu ośrodków akademickich z całej Polski oraz gości z Białorusi. Podczas wykładów można było dowiedzieć się wiele na temat różnych aspektów zielarstwa i przyrody np. jak na koty wpływa kocimiętka i jak stosować rośliny lecznicze w przypadku zwierząt domowych. Było też o łąkach i otwartej roślinności Suwalszczyzny.

Drugiego dnia Ewa Pirożnikow, specjalistka od ziół opowiadała jak i z których można bezpiecznie korzystać oraz o dawnych wierzeniach i zabobonach związanych z roślinami leczniczymi.Z kolei Michał Skierczyński opowiadał o dzikich lasach Suwalszczyzny. Na koniec uczestnicy warsztatów po okiem fachowców samodzielnie wykonali krem na bazie ziół.

- Konferencja jest po to, aby zintegrować mieszkańców Suwalszczyzny, praktyków czyli leśników, pracowników Parków Narodowych i Krajobrazowych oraz pracowników naukowych i studentów. Chodzi nam o wymianę opinni i wiedzy na temat zielarstwa i przyrody tego regionu - mówił Radosław Lewoń, koordynator projektu.

Trzeciego, ostatniego dnia uczestnicy przeniosą się do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, gdzie czekać będą na nich zajęcia terenowe z rozpoznawania ziół.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 21.08.2019
Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: