suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Śledztwo w sprawie nielegalnych wysypisk
Śledztwo w sprawie nielegalnych wysypiskKilkanaście osób podejrzanych jest o nielegalne składowanie odpadów na terenie dwóch żwirowni w regionie.

O nielegalnym procederze informowaliśmy już wcześniej. Jak ustalili mundurowi właściciele dwóch firm, zajmujących się transportem ciężarowym, wbrew przepisom wywozili odpady komunalne pochodzące z gospodarstw domowych na żwirownię w Prudziszkach i Wołowni. Tam śmieci były zasypywane żwirem.

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach wszczęła w związku ze sprawą kilka śledztw. Pierwsze z nich toczy się przeciwko Edmundowi W. właścicielowi firmy transportowej, który na terenie prywatnej żwirowni w Wołowni w gminie Jeleniewo wbrew przepisom składował zmieszane odpady komunalne pochodzące z gospodarstw domowych, zbierane w sposób nieselektywny. Oskarżony polecał kierowcom samochodów ciężarowych przywóz i umieszczanie odpadów na terenie żwirowni, a kierowcom koparki i koparko-ładowarki unieszkodliwianie przywiezionych odpadów poprzez ich zasypywanie. Wspomniani kierowcy to Tomasz S., Daniel U., Grzegorz J., Sylwester W., Wiesław P., Emil Cz. i Marek G. Śmieci mogły spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

W toku wykonywanych czynności Prokuratura postawiła zarzut także Januszowi R., który miał składować odpady na żwirowni w porozumieniu z Edmundem W. oraz innymi, jak dotąd nieustalonymi kierowcami. Wobec Janusza R., Prokurator Prokuratury Rejonowej w Suwałkach zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 50.000 zł. Z kolei wobec Edmunda W. skierował do Sądu Rejonowego w Suwałkach wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kolejne śledztwo prowadzone jest przeciwko Markowi A. podejrzanemu o to, że w nieustalonym czasie nie później niż do dnia 08.08.2019 r. w miejscowości Prudziszki wspólnie i w porozumieniu z Mirosławem A., będąc współwłaścicielami Firmy Transportowo-Usługowej oraz prowadząc działalność gospodarczą, działając w krótkich odstępach czasu z góry powziętym zamiarem wspólnie i w porozumieniu z kierowcami ciężarówek Kamilem B., Waldemarem O. oraz operatorem ładowarki Tadeuszem D., na terenie prywatnej żwirowni w miejscowości Prudziszki, wbrew przepisom składował odpady poremontowe i budowlane w postaci gruzu, styropianu, folii, tworzyw sztucznych oraz odpady komunalne przesortowane. Sąd Rejonowy w Suwałkach wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania o charakterze alternatywnym pod warunkiem wpłacania poręczenia majątkowo w kwocie 50.000 zł (dot. Marka A.) oraz 60.000 zł (dot. Mirosława A.). Powyższe kwoty zostały wpłacone i oskarżeni wyszli na wolność.


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 21.08.2019
ATRAKCYJNE DOMY
RYŻÓWKA - DOM Z DOSTĘPEM DO JEZIORA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: