suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Przemytnik z zarzutami
Przemytnik z zarzutamiProkuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje postępowanie karne przeciwko białorusinowi Viktarowi S. podejrzanemu o nielegalne przewiezienie 420 tysięcy paczek papierosów.

Do zatrzymania doszło 20 lipca 2019 roku w Budzisku. Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku ciężarówkę na estońskich numerach rejestracyjnych kierowaną przez 35-letniego Białorusina. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami w naczepie tira miał znajdować się ładunek mebli. W trakcie sprawdzania towaru poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że poza sześcioma krzesłami zapakowanymi w kartonowe pudła, w naczepie znajduje się gigantyczna papierosowa kontrabanda.

W sumie w estońskiej ciężarówce funkcjonariusze KAS znaleźli 420 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży w Polsce straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 9 milionów złotych.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Suwałkach zastosowano wobec podejrzanego Viktara S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy z zastrzeżeniem, że środek ten ulegnie uchyleniu z chwilą złożenia poręczenia majątkowego w wysokości 100.000 zł. Zażalenie na powyższe postanowienie wniósł podejrzany, które postanowieniem Sądu Okręgowego w Suwałkach nie zostało uwzględnione. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- drożyzna
U nas się nie przelewa. My tu w Suwałkach nie palimy takich drogich papierosów.
autor:~Zenek

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 21.08.2019Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: