suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Powstaje miejsce pracy dla więźniów
Powstaje miejsce pracy dla więźniówUroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali produkcyjnej miało miejsce w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych regionu podlaskiego, przedstawiciele duchowieństwa, władz wojewódzkich, samorządowych, oświaty oraz przedsiębiorcy współpracujący z Aresztem Śledczym w Suwałkach. Głos zabrali między innymi Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i kpt. Michał Chrościelewski, dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach.

Po uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego wmurowano go w fundament powstającej hali. Wraz z aktem erekcyjnym, zgodnie z tradycją umieszczono w schowku monetę wybitą na okoliczność setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz aktualne wydanie Forum Służby Więziennej.

W ramach idei resocjalizacji powstał program „Praca dla więźniów” Ministerstwa Sprawiedliwości. I właśnie w związku z tym programem Areszt Śledczy w Suwałkach od listopada 2018 roku realizuje budowę hali produkcyjnej z zapleczem socjalnym o powierzchni użytkowej 1800 m2 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Pracę znajdzie w niej 65 więźniów, których z różnych przyczyn nie można skierować do zatrudnienia poza terenem jednostki. Osadzeni produkować będą głównie listwy przypodłogowe.

Finansowanie przedsięwzięcia, które będzie służyło zatrudnieniu odpłatnym osób pozbawionych wolności, jest dotowane przez Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Kwota dotacji wynosi ponad 10 mln zł. Ze względu na fakt, iż hala w całości przekazana będzie do długoterminowego najmu dla kontrahentów zewnętrznych, pozwoli to na osiąganie z tego tytułu nie tylko dochodów budżetowych, ale zapewni to również wpływ środków finansowych do kasy miasta Suwałki z tytułu podatków od nieruchomości. Jednocześnie dochody te będą wpływać na faktyczne obniżenie kosztów samego przedsięwzięcia.


Źródło: SW Suwałki

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- ekipa budowlana
Na pierwszym zdjęciu to cała ekipa budowlana?
autor:~xyz
- moze niech produkuja cegły i pustaki
byloby tanie budownictwo w koncu dla rodzin skoro chca zeby ludzie zakladali rodziny i plodzili dzieci to musi byc i tanie budownictwo
autor:~abcbcb
- Jak pan Adam Galas zaprzyjaźnił się z PiS ?
Sobie budujecie, więc róbcie porządnie żeby potem wstydu nie było przed kolegami !
autor:~Gość

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 20.08.2019
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA PŁOCICZNO-TARTAK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: