suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Dożynki Gminy Suwałki
Dożynki Gminy Suwałki Coroczne święto plonów zgromadziło w Przebrodzie licznie przybyłych rolników i samorządowców z zaprzyjaźnionych gmin i miasta Suwałki.

Była msza święta, okolicznościowe wystąpienia przybyłych gości i dzielenie się chlebem. Za trud pracy na roli dziękował rolnikom Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki. Jak mówił, większość obecnych gospodarzy przejęła ziemię po swoich rodzicach i dziadkach. Tym samym, przekazując ziemię, kultywują tradycję i przekazują dziedzictwo kulturowe i dobre zwyczaje.

-My też w większości wychowaliśmy się w tym duchu. Nie muszę mówić jak ciężka, niewdzięczna ale i bardzo ważna jest praca rolnika. Z jak wieloma problemami zmagają się rolnicy, tymi zależnymi i niezależnymi od nich. W tym roku mamy kolejną suszę, drugi raz z rzędu. Plony niestety nie będą najlepsze. Współczesny rolnik musi być osobą wszechstronną, niejednokrotnie mechanikiem, weterynarzem, urzędnikiem, z uwagi na ogrom dokumentów do wypełnienia i ekonomistą. Musi kalkulować, w jakim kierunku to swoje gospodarstwo prowadzić, żeby zapewnić dobry godny byt dla siebie, dla swojej rodziny i tym samym zapewnić chleb na nasze stoły. Rolnicy gminy Suwałki jesteście bohaterami polskiej wsi. Wystarczy udać się poza granice miasta i widzimy, jak wyglądają gospodarstwa, w większości zadbane, świecące przykładem. My możemy tym się szczycić, że swoją ciężką pracę wkładacie nie tylko, żeby był chleby na naszych stołach, ale też w wizerunek. Życzę Wam, żeby Wasze plany się spełniały i żebyście mogli dalej z pasją i satysfakcją robić to, co robicie – mówił Zbigniew Mackiewicz.

Na dożynki zjechały liczne delegacje zaprzyjaźnionych gmin z Litwy i Polski, w tym odległego Zamościa, z którą gmina Suwałki realizowała wspólny projekt. Było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który wygrała wieś Sobolewo. Za nią był Leszczewek i Krzywe. Rozstrzygnięto też konkursu na najsmaczniejszą potrawę z ryby. Tutaj wyróżnienie za stynkę w pomidorach otrzymała Anna Sapieszko, 3. miejsce za pstrąga w zbroi przypadło Beacie Kożuchowskie, 2. lokata za pstrąga w porach Małgorzacie Dojnikowskiej, a konkurs wygrała Alicja Rzadkiewicz za „bibę majsona”, potrawę rybną własnego przepisu.
Zbigniew Mackiewicz uhonorował odznaką Gminy Suwałki swojego poprzednika, wieloletniego wójta gminy Tadeusz Chołko oraz wyróżnieniem zespół Wigranie, za świetny wynik na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.


Źródło: Gmina Suwałki

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 19.08.2019
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: