suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Rusza Letnia Filharmonia AUKSO Wigry 2019
Rusza Letnia Filharmonia AUKSO Wigry 2019AUKSO po raz dwudziesty na Suwalszczyźnie! Koncert inaugurujący festiwal już w najbliższy piątek, 16 sierpnia w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Koncerty, spotkania z ludźmi sztuki i warsztaty składają się na XX jubileuszową edycję Letniej Filharmonii AUKSO Wigry 2019. W piątkowym koncercie inaugurującym festiwal (godz. 20.00, Sala im. Andrzeja Wajdy SOK) wystąpią kameraliści AUKSO - kwintet Alternative Ensemble, który zaprezentuje program związany z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, wzbogacony o oryginalne aranżacje śląskich pieśni i melodii ludowych.

W SOK zagości także Tomasz Konieczny, o którym światowa prasa pisze „wielki głos” . Wszechstronnie utalentowany aktor, reżyser teatralny i znakomity śpiewak wystąpi z orkiestrą AUKSO w środę 21 sierpnia w Sali im. A. Wajdy SOK. W programie między innymi „Cztery sonety miłosne” Tadeusza Bairda do słów Wiliama Szekspira oraz pieśni Stanisława Moniuszki.

Tradycyjnie Letnia Filharmonia zagości nie tylko w Suwałkach, ale w wielu zakątkach Suwalszczyzny, w tym w gościnnych progach dworu Huta oraz u Andrzeja Strumiłły w Maćkowej Rudzie, przyjaciela festiwalu a także w wyjątkowych wnętrzach wigierskiej świątyni, gdzie w poniedziałek, 19 sierpnia z orkiestrą zagra zdobywca Fryderyka - wiolonczelista Andrzej Bauer.

Podczas finałowego koncertu, także w Sali im. A. Wajdy SOK, 22 sierpnia o godzinie 20.00 zobaczymy i usłyszymy Kasię Moś z zespołem, która zaprezentuje nowe kompozycje zapowiadające kolejny album, uzupełnione przebojami z wcześniejszych krążków oraz utworami Krzesimira Dębskiego i pieśniami Stanisława Moniuszki. Artystce będą towarzyszyć muzycy Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 16.08.2019
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
Grafika na szkle

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: