suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
VII Maraton Wigry
VII Maraton Wigry Już w sobotę (17.08) startuje Maraton Wigry. Kolejna, VII edycja imprezy ściągnie do Wigierskiego Parku Narodowego 500 biegaczy nie tylko z całej Polski, ale też z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Większość uczestników biega nad Wigrami głównie dla niezwykłych widoków i smaków. Swoją maratońską życiówkę można, a nawet trzeba schować do kieszeni. Bynajmniej nie chodzi o trailowy charakter trasy (tylko 4 km asfaltu i przewyższenie + 500 m / - 500 m). Wyzwaniem jest przede wszystkim 6 bufetów pełnych lokalnych rarytasów. Wybiegnięcie lub wręcz wyjście z punktu odżywczego rzadko bywa tak trudne jak tutaj.

Babka ziemniaczana, soczewiaki, małosolne ogórki, sękacze, mrowiska, kwas chlebowy i podpiwek oraz mnóstwo aromatycznych owoców potrafią uwieść smakiem. Zwłaszcza, że maratończycy nie biegną dzień po tradycyjnym pasta party, ale ze wspomnieniem pyszności Ziemniak Party – czyli kolacji pełnej ziemniaczanych specjałów Suwalszczyzny.

Wszystko to w niezwykłej scenerii – trasa wiedzie wokół Jeziora Wigry, wizytówki regionu. Żwirowe drogi wijące się pośród pastwisk pełnych koni i krów, leśne przecinki pachnące żywicą, czy strome i wymagające skupienia na zbiegach, wąskie ścieżki przecinające skarpy na brzegach jeziora. Wszystko w odbijającym się od tafli wody sierpniowym słońcu.

Alternatywą dla trasy 42 kilometrowej jest krótszy, 13-kilometrowy bieg - Pogoń za Bobrem. Na szlaku „tylko” 2 punkty pełne smakołyków. Biegający rodzice mogą ponadto skorzystać ze Strefy Dzieci, gdzie animatorzy zajmują się pociechami podczas obu biegów.

Start Maratonu Wigry:
- 17.08.2019, g. 09:30, Klasztor w Wigrach

Start Pogoni za Bobrem:
- 17.08.2019, g. 11:00, Plac Gminny w Starym Folwarku
Meta obu dystansów na Placu Gminnym w Starym Folwarku.

UWAGA! Ok. godz. 9.30 na dojeździe do miejscowości Wigry mogą pojawić się utrudnienia w związku ze startem maratonu. Z kolei w Starym Folwarku utrudnienia mogą wystąpić w godz. 11:00-16:00. Bardzo prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w Płocicznie, Gawrych Rudzie i Bryzglu – po tych drogach będą przebiegać maratończycy.


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 16.08.2019
Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: