suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Mural gotowy
Mural gotowy24 sierpnia nastąpi oficjalne odsłonięcie muralu „Suwałki dla Niepodległej” na kamienicy przy ul. T. Kościuszki 19. Malowidło jest już gotowe.

Projekt ma upamiętniać 100. rocznicę wyzwolenia miasta z uwzględnieniem drogi Suwałk do niepodległości, a także wartości związanych z tradycją i historią miasta przy jednoczesnym zaakcentowaniu wielokulturowości.

W centrum muralu widnieje postać Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego wraz z jego cytatem: „Dzisiaj ziemia wasza jest wolną”. Z prawej strony można też ujrzeć postać Walerego Romana. To osoba związana z niepodległością Suwałk - pełnomocnik Marszałka Piłsudskiego, który starał się o to, aby Suwalszczyzna znalazła się w granicach II RP. Autor projektu muralu, Piotr Topczyłko, zaktualizował też pewne elementy przedstawiające Powstanie Sejneńskie oraz Pułk Strzelców Suwalskich.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- @suwalczanin
To słabo szukałeś, skoro nie natknąłeś się na foto bądź portret Marszałka którego podobiznę mamy na muralu. Mural jest przepiękny.
autor:~piłsudczyk
- taki sobie
nie jest najgorszy, jednak podobizna Piłsudskiego wygląda jakby twarz Naczelnika była tuż po wstrzyknięciu botoksu. Nigdy nie widziałem...
autor:~suwalczanin
- .
Super to wygląda!!
autor:~Paul

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 16.08.2019Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: