suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Stop wycince drzew w Suwałkach
Stop wycince drzew w SuwałkachPowstrzymania wycinki drzew w Parku Konstytucji 3. Maja chce część mieszkańców Suwałk. W internecie można podpisać się pod petycją skierowaną do prezydenta Suwałk.

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach złożył petycję do konserwatora zabytków z wnioskiem o wycięcie 16 drzew z Parku Konstytucji 3. Maja i przesadzeniu dwóch. Wszystko zgodnie z ratuszowym planem wycinki starego drzewostanu i zasadzaniu nowych drzew i krzewów.

Nie wszystkim mieszkańcom taka decyzja jednak odpowiada. Alicja Chlasta, znana między innymi z pomysłu utworzenia w mieście łąk kwietnych, rozpoczęła w internecie zbiórkę podpisów pod petycją przeciwko wycince drzew.

- Doskonale rozumiemy, że Park wymaga rewitalizacji. I cieszymy się, że będą dosadzane nowe drzewa oraz krzewy, które poza walorem estetycznym są też siedliskiem dla wielu gatunków małych ptaków, takich chociażby jak wróble, mazurki czy sikorki, których mamy w krajobrazie miasta, coraz mniej. Niepokoi nas jednak fakt, że rewitalizacja ma polegać na tym, że wpierw się zburzy, by mozolnie, przez wiele lat odbudować to co się zniszczyło. Może jednak lepiej będzie dosadzić drzewa i krzewy i dopiero, gdy się przyjmą i urosną, wyciąć te, które już są niezdolne do dalszego życia. (...) Apelujemy, aby ludzie, których wybraliśmy do władz naszego miasta, skupili się raczej na masowym nasadzaniu drzew, w każdym możliwym miejscu miasta, a nie podejmowali działań zmierzających do wycinania tych, które mają się jeszcze całkiem dobrze, dają nam cień i lepsze życie. - czytamy w petycji.

Jak dotąd pod petycją podpisało się niecałe 300 osób.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Miasto totalnie
Zabetonowane
autor:~Piter
- Betonowy rak w zielonych płucach
W Suwałkach "rewitalizacja" oznacza karczowanie i wycinkę wszystkiego, co zielone. W obecnych czasach, kiedy poziom wód gruntowych dras...
autor:~mordan
- Park czy Plac Konstytucji - wybór należy do ....
Wcześniej nie można było odnaleźć petycji do Prezydenta. Dzisiaj od razu wchodzi "wycinka drzew w Suwałkach". Jest 570 osób.
autor:~Apel

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 14.08.2019
UNIWERSUS
KURSY ZAWODOWE: UDT, TDT i CE NOWY KURS: ,,MANITOU...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: