suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Jak długo zakopywano śmieci na żwirowni?
Jak długo zakopywano śmieci na żwirowni?Zarzuty za składowanie odpadów wbrew przepisom postawiła pięciu osobom Prokuratura Rejonowa w Suwałkach.


O sprawie informowaliśmy w minionym tygodniu. Mundurowi zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 29 do 67 lat podejrzanych o zakopywanie śmieci na jednej ze żwirowni, znajdujących się na Suwalszczyźnie. Przedstawiciele jednej z firm, zajmujących się "biznesem odpadowym", wbrew przepisom wywozili tam gruz, styropian, folię oraz inne odpady, a następnie zasypywali śmieci żwirem.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzut składowania odpadów wbrew przepisom za który grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch osób Prokurator skierował wniosek do Sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd zastosował areszt alternatywny w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 i 60 tysięcy złotych. Podejrzani wpłacili poręczenie i zostali zwolnieni. W przypadku pozostałej trójki zastosowano dozór policyjny.

Jak powiedziała Joanna Orchowska z Prokuratury Rejonowej w Suwałkach, ze wstępnych ustaleń wynika, że zasypywanie śmieci nie było jednorazową sytuacją, choć na razie trudno powiedzieć jak długo trwał ten proceder. Składowanie odpadów mogło doprowadzić do zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym o znacznych rozmiarach lub też spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza i powierzchni ziemi.

Obecnie Prokuratura i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzą postępowanie w tej sprawie. - Musimy zbadać jak długo śmieci zalegały i wtedy biegły sporządzi opinię jakie było faktyczne pogorszenie środowiska - mówiła Prokurator.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do spostrzegawczy
Zainteresuj jakiegoś dziennikarza śledczego bo to skandal jest. Prawo i Sprawiedliwość ma być dla Ksżdego a nie tylko ministrów i posłô...
autor:~Draka
- usunięto przez administratora
usunięto przez administratora
autor:brak

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 13.08.2019Wywiady

Eko Opał Prudziszki
Opał wysokiej jakości

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: